Hasičský záchranný sbor ČR má nového náměstka generálního ředitele pro IZS a operační řízení

03.08.2021 15:53

Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky (HZS ČR), generálmajor Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA, uvedl plk. Ing. Petra Ošlejška, Ph.D. do funkce náměstka generálního ředitele HZS ČR pro integrovaný záchranný systém a operační řízení.

Hasičský záchranný sbor ČR má nového náměstka generálního ředitele pro IZS a operační řízení
Foto: HZS ČR
Popisek: logo Hasičského záchranného sboru České republiky

Plukovník Petr Ošlejšek (1975) přichází na generální ředitelství HZS ČR z Olomouckého kraje, kde působil od roku 2010 na pozici náměstka krajského ředitele HZS Olomouckého kraje pro integrovaný záchranný systém a operační řízení. K Hasičskému záchrannému sboru nastoupil v roce 2000 jako velitel družstva. V minulosti také vedl územní odbor HZS Prostějov.

Absolvoval řadu vzdělávacích kurzů v oblasti požární ochrany, civilní ochrany a krizového řízení, mimo jiné také ve Švédsku a v Německu. Je jedním ze styčných důstojníků HZS ČR s předurčením pro mezinárodní záchranné operace. Účastnil se několika zahraničních misí, například v rámci předání humanitární pomoci Íránu v roce 2019.

V minulosti působil jako instruktor flashover kontejnerů – výcviková zařízení simulující podmínky zásahu u požárů v uzavřených prostorech. Podílel se na pilotním projektu HZS Olomouckého kraje, který dal vzniknout těmto flashover simulátorům.

Plukovník Petr Ošlejšek je také viceprezidentem České asociace hasičských důstojníků (ČAHD). Toto občanského sdružení bylo založeno v roce 1996 za účelem vytvoření odborné platformy vedoucích představitelů tehdejších Hasičských sborů okresů a měst k prosazení vysoce odborného názoru na požární ochranu ve vztahu k orgánům státní správy i samosprávy, jakož i ve vztahu k Vládě ČR a Parlamentu ČR. Aktivita ČAHD je směřována k uznání požární ochrany jako vysoce humanitárního systému pomoci v krizových situacích, který přinese při dané úrovni managementu, organizace, výcviku, legislativy a hasičské výzbroje a zejména lidského potenciálu nejefektivnější, nejprogresivnější a nejekonomičtější výsledky pro zmírnění ztrát a následků na životech a zdraví lidí, na majetku a ekonomice v souvislosti s požáry a jinými mimořádnými událostmi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Národní knihovna: Návštěva ve Vratislavi

22:33 Národní knihovna: Návštěva ve Vratislavi

Ve dnech 24. a 25. ledna 2023 navštívili vedoucí pracovníci Národní knihovny ČR - Tomáš Foltýn, Adol…