Hejtman Jihomoravského kraje vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

18.07.2017 16:38 | Zprávy

Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek podepsal dnes na návrh krajského ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky Jiřího Pelikána Rozhodnutí o vyhlášení doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru pro celé území Jihomoravského kraje, a to v období od 18. července 2017 do odvolání.

Hejtman Jihomoravského kraje vyhlásil dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

V lesních porostech a jejich bezprostředním okolí, na suché trávě či na plochách zemědělských kultur tak platí zákaz rozdělávat nebo udržovat oheň, zákaz kouření, odhazování hořících nebo doutnajících předmětů a zákaz používání zábavné pyrotechniky a jiných obdobných výrobků. Za porušení hrozí sankce podle přestupkového zákona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Baltic express posiluje na léto, na noční spoje míří lehátkový vůz

7:23 České dráhy: Baltic express posiluje na léto, na noční spoje míří lehátkový vůz

Ještě více míst pro cestující, mířící do polského Trojměstí. České dráhy dál rozvíjejí nabídku spoje…