Hejtman Miloš Petera zahájil výstavu Zemědělec 2015 v Lysé nad Labem

19.03.2015 21:17

Na Výstavišti v Lysé nad Labem začal ve středu 18. března již 42. ročník mezinárodní výstavy Zemědělec 2015.

Hejtman Miloš Petera zahájil výstavu Zemědělec 2015 v Lysé nad Labem
Foto: Redakce
Popisek: Ing. Miloš Petera, ČSSD, hejtman, předseda středočeské ČSSD

Výstava skončí v neděli 22. března a lze ji navštívit denně od 9:00 do 17:00. „Jarní výstavu si nikdy nenechám ujít, neboť představuje novinky z oblasti zemědělství a zahrady. Lidé si sem mohou přijet odpočinout, pobavit se a nakoupit vše potřebné od sazenic až po traktor,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD) na slavnostním zahájení výstavy, kterého se zúčastnila i radní pro oblast sociálních věcí a senátorka Emilie Třísková (ČSSD).

V sobotu 21. března dopoledne se slavnostně vyhlásí vítězové soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje roku 2014. Do klání se přihlásilo 13 výrobců ze středních Čech. O prestižní titul se v kategoriích alkoholické nápoje, víno, pivo, masné výrobky, mlýnské a pekárenské výrobky, pekařské a cukrářské výrobky, mléko a mléčné výrobky a produkty ze včelího medu ucházelo 65 potravinářských výrobků. Oceněné produkty obdrží certifikát, který opravňuje k dvouletému užívání ochranné známky s logem soutěže. Návštěvníci výstavy si je budou moci koupit.

Výstavu Zemědělec 2015 doplňují další akce - Jezdecký festival, Jaro s koňmi, Bramborové dny, Polabský motýl a Zahradnické trhy. Výstaviště v Lysé nad Labem nabízí produkty od více než 200 tuzemských a zahraničních vystavovatelů. V nabídce jsou ovocné a okrasné stromky, květiny i zemědělská technika.

Tradiční Bramborové dny představí odrůdy vhodné pro zahrádkáře i pro velkopěstitele. Součástí je poradna odborníků na pěstování a ochranu brambor. Jezdecký festival oficiálně zahájí jezdeckou sezónu a souběžně s ním se uskuteční veletrh jezdeckých potřeb Jaro s koňmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-stredocesky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: Konference ke 100. výročí vzniku československé diplomacie

15:48 Ministerstvo zahraničí: Konference ke 100. výročí vzniku československé diplomacie

Ministři zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček a Slovenska Miroslav Lajčák společně zaháj…