Historická budova Národního muzea se opět otevřela veřejnosti

3. 3. 2019 14:49

Po únorové provozní přestávce Historické budovy Národního muzea mají od 1. března návštěvníci opět možnost tuto jedinečnou budovu navštívit. Novinkou je bezbariérovost objektu. Poprvé je navíc veřejnosti umožněn i vstup do kupole.

Historická budova Národního muzea se opět otevřela veřejnosti
Foto: Národní muzeum
Popisek: Historická budova Národního muzea

V Historické budově Národního muzea zůstává i nadále přístupný Panteon. Stále jsou k vidění výstavy 2×100 představující 200 nejzajímavějších předmětů ze sbírek Národního muzea a Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava mapující společný život Čechů a Slováků v jednom státě. Nově se však příchozí podívají i do východní dvorany. Tento prostor nebyl nikdy dříve návštěvníkům přístupný a nyní zde vznikla díky jeho zastřešení unikátní odpočinková zóna. Poprvé v historii se také veřejnosti naskytne možnost vystoupat do kupole a vychutnat si jedinečný pohled nejen na Václavské náměstí ale na celé panorama Prahy.

V červnu 2019 se počet výstav v Historické budově rozšíří o výstavu o československých letcích ve Velké Británii s názvem Rytíři nebes. Na léto je pak připravována výstava Tutanchámon. Už na podzim roku 2019 se návštěvníkům otevřou i některé nové stálé expozice.

Interiéry Historické budovy Národního muzea s výjimkou kupole jsou nově bezbariérové. Pro větší komfort byl osobám s omezenou schopností pohybu a orientace vyhrazen vstup z Vinohradské ulice.

Otevírací doba Historické budovy:
Každý den 10.00 – 18.00

Provoz kupole:
Každý den 10.30 – 17.30

Do kupole budou návštěvníci pouštěni po skupinkách v časových intervalech 30 minut. Návštěva kupole je možná pouze po předchozím zakoupení vstupenky do kupole na konkrétní čas na pokladně Národního muzea. Vstupenka do kupole je prodejná pouze se vstupenkou do muzea.

S ohledem na charakter budovy a její technické možnosti není přístup do kupole bezbariérový.

O nově otevíraných výstavách, akcích v muzeu, otevírací době a dalších aktualitách bude Národní muzeum průběžně informovat na svých webových stránkách, sociálních sítích a prostřednictvím tiskových informací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj: Světem financí prolétli s odborníkem studenti obchodní akademie

7:36 Pardubický kraj: Světem financí prolétli s odborníkem studenti obchodní akademie

Zvýšit finanční gramotnost žáků a studentů. To je úkol, kterým se zabývají nejen pedagogové. S pilot…