Hlavní hygienička varuje před konzumací závadné potraviny Losos divoký uzený

13.08.2016 21:40

Hlavní hygienička ČR varuje před konzumací potraviny „Losos divoký uzený – kousky“, 100g, distribuovaný společností NEKTON – Vrňata s.r.o., K lesu 758/49, 142 00 Praha.

Hlavní hygienička varuje před konzumací závadné potraviny Losos divoký uzený
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Na základě podnětu spotřebitele na zdravotní potíže po konzumaci potraviny „Losos divoký uzený - kousky 100 g, datum spotřeby 22. 7. 2016“, byl Hygienickou stanicí hlavního města Prahy proveden výkon státního zdravotního dozoru v prodejnách Albert na Václavském náměstí, Praha 1, a Supermarket Albert, Na Můstku 16, Praha 1. V rámci výkonu státního zdravotního dozoru bylo zjištěno, že šarže L23012562/T4, s datem spotřeby 22. 7. 2016 již není k dispozici, a proto byl odebrán stejný výrobek šarže L23012562/T4 s datem spotřeby 11. 8. 2016. Prodávajícím je  NEKTON – Vrňata s.r.o., K lesu 758/49.

Laboratorním vyšetřením byla potvrzena přítomnost Anisakis spp. Anisakis simplex. Jedná se o  parazitického červa trávicího traktu mořských savců. Ten je pro člověka nebezpečný - larvy v tělní dutině či svalovině ryb jsou silným alergenem a člověkem pozřené živé larvy mohou proniknout skrze žaludeční stěnu do vnitřních orgánů.

O výskytu nebezpečného výrobku byly informovány věcně příslušné orgány státního dozoru k sídlu firmy a skladů prodávajícího oznámeného výrobku NEKTON - Vrňata s.r.o., - Krajská hygienická stanice Středočeského kraje, Krajská veterinární správa SVS Středočeského kraje a Městská veterinární správa SVS v Praze.

Fotografie předmětného výrobku je přiložena níže.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda chce, aby stát odškodňoval poškozené po povinném očkování, rodná čísla na občanských průkazech zatím zůstanou

7:34 Vláda chce, aby stát odškodňoval poškozené po povinném očkování, rodná čísla na občanských průkazech zatím zůstanou

Vláda Andreje Babiše na jednání včera schválila návrh nového zákona o náhradě újmy způsobené povinný…