Hlavní město zlepší propojení MHD s Letištěm Václava Havla

27.01.2016 15:12

Vedení Hl. m. Prahy chce řešit problematiku kapacitního napojení Letiště Václava Havla Praha ještě předtím, než bude realizován projekt železničního spojení. Proto ROPID v součinnosti s Dopravním podnikem hl. m. Prahy připravuje možnost napojení letiště velkokapacitními autobusy.

Hlavní město zlepší propojení MHD s Letištěm Václava Havla
Foto: letistevaclavahavla.cz
Popisek: Letiště Václava Havla (fotomontáž)
reklama

Letiště Václava Havla Praha je se svými 12 - 13 miliony odbavenými cestujícími jedno z největších letišť v Evropě, které nemá kolejové napojení, a které je spojeno s přilehlou aglomerací pouze autobusovou a automobilovou dopravou. Kapacita páteřní autobusové linky 119, která spojuje letiště s Prahou, bývá od jara do podzimu zcela vyčerpána. Chystané železniční napojení je stále ve fázi přípravy projektu, proto chce Praha zlepšit spojení na letiště za pomoci velkokapacitních autobusů. Pro tento účel by měly být v roce 2016 zkoušeny na lince 119 jednotlivé typy autobusů zahraničních výrobců. Prvním z nich má být Mercedes-Benz CapaCity L s délkou 21 m, který by měl být od 10. do 19. února v provozu s cestujícími.

„Intenzivně komunikujeme s vedení Českého Aeroholdingu a ve spolupráci s ROPIDem a Dopravním podnikem jsme se dohodli na společném postupu, který by nás měl přiblížit k řešení. Považuji to za velmi důležitý krok jak z pohledu Pražanů tak turistického ruchu, který je pro Prahu jednou z velmi důležitých složek příjmů,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Pro lepší informovanost letištních cestujících by měla být vozidla stabilně nasazovaná na linku 119 opatřena zvláštními polepy zdůrazňujícími dopravní spojení letiště a nejbližší stanice metra. Polovinu této investice bude dle dohody hradit Český Aeroholding.

V prostorách Letiště Václava Havla bude také nově umístěno minimálně dvanáct automatů na jízdenky, které budou akceptovat platební karty. „Jsem přesvědčen, že zejména vzhledem k zahraničním návštěvníkům Prahy, kterých k nám každoročně přilétají miliony, jde o vstřícný krok, který opět Prahu posune blíže k pozici moderní metropole. Navíc by to mělo přinést nové zákazníky a tím i tržby Dopravnímu podniku,“ vysvětlil Dolínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace krajů ČR: O záložních lůžkách pro pacienty s COVID-19 a pro osoby bez domova jednali hejtmani se zástupci ministerstva vnitra

8:40 Asociace krajů ČR: O záložních lůžkách pro pacienty s COVID-19 a pro osoby bez domova jednali hejtmani se zástupci ministerstva vnitra

Zajištění záložních lůžek pro pacienty, kteří už nepotřebují hospitalizaci v nemocnicích, ale stále …