Holding CZECHOSLOVAK GROUP představí své legendární výrobky na výstavě „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“

17.10.2018 12:49

Národní technické muzeum (NTM) v Praze pořádá k příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa výstavu „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“. Výstava se koná v období od 19. října 2018 do 30. června 2019 a představí se na ní příběhy významných československých firem. Na výstavě nebude chybět expozice průmyslového holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), který dnes ztělesňuje tradice československého průmyslu. Návštěvníci se tak mohou blíže seznámit s historií legendárních automobilů TATRA nebo hodinek PRIM.

Holding CZECHOSLOVAK GROUP představí své legendární výrobky na výstavě „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“
Foto: czechoslovakgroup.cz
Popisek: Czechoslovak Group - logo
reklama

Výstava návštěvníkům představí živou formou firmy, výrobky, osobnosti a další fenomény československého průmyslového a technického vývoje v letech 1918 až 1992, a tak charakterizuje podobu československého průmyslu v celé jeho historii. Mezi nejvýznamnější společnosti v tomto směru patří holding CZECHOSLOVAK GROUP, který skladbou podniků i charakterem jejich výroby ztělesňuje tradice československého průmyslu a také na ně navazuje, aby je přenesl do budoucnosti. S jeho produkty obranné i civilní výroby se dnes můžeme setkat na všech kontinentech světa.

V rámci výstavy se na ploše 24 metrů čtverečních návštěvníkům představí historie i současnost skupiny CSG díky audiovizuální prezentaci. Návštěvníci uvidí i výrobky firem, které do holdingu patří. K vidění budou například automobily TATRA i speciální edice hodinek PRIM. Společnost ELTON hodinářská, která je výhradním výrobcem českých hodinek PRIM a patří do holdingu CSG, speciálně pro Národní technické muzeum vyrobila jeden exemplář hodinek limitované edice PRIM Republika.

„Tyto hodinky připomínají 100. výročí založení Československa a nesou označení 1918-2018,“ uvádí Adéla Dittmannová, mluvčí společnosti ELTON hodinářská, a dodává: „V Národním technickém muzeu v rámci expozice vystavíme několik dalších výjimečných exponátů ze současné produkce ELTON hodinářská společně s modely, které byly v Novém Městě nad Metují vyrobeny v minulosti. Některé z nich je možné právem označit slovem legenda. Patří mezi ně zejména model ORLÍK, který vznikl na zakázku Československé armády v roce 1965, a bude vystaven společně s historickým balením. Pozornost si zaslouží také vůbec první československé náramkové hodinky s názvem Spartak, vyrobené v novoměstském závodě v polovině padesátých let. Ze současné produkce je zajímavý nejen aktuální model Republika, ale také hodinky z limitované edice ORLÍK Anthropoid. Ta byla vyrobena k připomenutí 75. výročí operace Anthropoid, během níž českoslovenští výsadkáři zneškodnili Reinharda Heydricha, přičemž 75 kusů této edice se vyprodalo za pouhé dva týdny.“

Na své si přijdou také příznivci legendárních vozidel značky TATRA. Mezi nejzajímavější exponáty bude patřit motor ze známého a populárního modelu TATRA T 815. Pokud si návštěvníci pospíší a zavítají na výstavu do 1. listopadu 2018, uvidí před branami muzea také vozidlo nové generace TATRA PHOENIX modelové řady 2018 nebo letos představený automobil AVIA D 120 INITIA 4x4.

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

22:11 Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Tlapa přijal novou tuniskou velvyslankyni

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal dne 3. června 2020 novou velvyslankyni Tunis…