Hospodářská komora: Evropské komory povede zkušený Rakušan

29. 10. 2017 15:06

V čele Evropské asociace obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES bude v příštích dvou letech prezident rakouské hospodářské komory Christoph Leitl.

Hospodářská komora: Evropské komory povede zkušený Rakušan
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo
reklama

Leitl je zkušeným podnikatelem, prezidentem rakouské komory, ale i dlouholetým zastáncem Evropské unie. V rámci mandátu se Leitl zaměří na prosazování volného obchodu, posílení podnikatelského ducha a vzdělávání. Pro lepší prosazování těchto priorit chce spojit síly s ostatními evropskými platformami zastupujícími byznys.

Vedle volby prezidenta si komory také zvolily své zástupce v Radě ředitelů EUROCHAMBRES, kde Hospodářskou komoru České republiky zastupuje její prezident Vladimír Dlouhý. „Priority pro další směřování asociace EUROCHAMBRES a její lobbistické aktivity v EU jsme definovali ve společném dopise komor Visegrádské 4 adresovaném novému vedení EUROCHAMBRES. Chceme upozorňovat na administrativní zátěž a překážky, které trápí naše podnikatele na vnitřním trhu,“ upozorňuje Vladimír Dlouhý.

Nad financemi EUROCHAMBRES bude dohlížet Irena Bartoňová Pálková, viceprezidentka Hospodářské komory České republiky, která byla zvolena členkou Rozpočtového výboru EUROCHAMBRES.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

HZS: Pražští hasiči pomáhají v polní nemocnici v Letňanech

7:34 HZS: Pražští hasiči pomáhají v polní nemocnici v Letňanech

V polní nemocnici, která byla vybudována na výstavišti v pražských Letňanech, pomáhají i hasiči z HZ…