Hospodářská komora: Investoři z Vietnamu usilují o českou konzervárnu, mlýn a silo nebo 100 tisíc tun pšenice ročně

29.03.2016 18:36

Podnikatelé z Vietnamu ode dneška jednají v ČR o možných akvizicích. V hledáčku vietnamských investorů jsou mlýn a silo, konzervárna na ovoce, konzervárenské a mrazící technologie na zpracování ovoce. Vietnamští podnikatelé mají zájem také o koupi 100 tisíc tun pšenice ročně. Potvrzuje to právě probíhající Česko-vietnamské podnikatelské setkání, které organizuje na své půdě Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Hanoji a dalšími partnery.

Hospodářská komora: Investoři z Vietnamu usilují o českou konzervárnu, mlýn a silo nebo 100 tisíc tun pšenice ročně
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

O vietnamské investice se zajímá na 26 zástupců českých firem, ale i banky, Česká exportní banka (ČEB) nebo Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). „Tyto obchodní aktivity navazují mimo jiné na podnikatelské mise Hospodářské komory ČR do Vietnamu. Na té poslední v listopadu loňského roku dvacítka českých firem doprovázela předsedu Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha na pracovní návštěvě Vietnamu,“ podotkl viceprezident Hospodářské komory ČR Bořivoj Minář, který zároveň zdůrazňuje, že Vietnam je atraktivním partnerem ČR i díky tomu, že mnoho Vietnamců studovalo v ČR a hovoří proto plynně česky.

Setkání českých podnikatelů s vietnamskými investory se koná za účasti velvyslance ČR v Hanoji Martina Klepetka a velvyslance Socialistické republiky Vietnam v Praze Truong Manh Sona. Incomingová mise 11členné delegace vietnamských investorů do ČR probíhá ode dneška až do pátku 1. dubna 2016, během těchto dní navštíví také vybrané provozy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman: Nenechte se (nejen) v létě diskriminovat

19:32 Ombudsman: Nenechte se (nejen) v létě diskriminovat

V letních měsících lidé tráví více času mimo domov, častěji využívají různé služby poskytující kultu…