Hospodářská komora otevřela sklad zásob ochranných prostředků

07.07.2020 16:32 | Zprávy

Česká republika bude mít kromě státních hmotných rezerv i soukromé rezervy ochranných prostředků, které budou určené výhradně pro podnikatele a jejich zaměstnance. Hospodářská komora ve spolupráci s firmou Monto a dalšími partnery otevřením nového rezervního fondu pohotovostních zásob chce předcházet situaci, která nastala po vládou vyhlášeném nouzového stavu v březnu letošního roku. Zaměstnavatelé se ocitli v situaci, kdy pro svůj provoz a zaměstnance neměli dostatek ochranných prostředků, a proto v některých případech museli omezit nebo zcela uzavřít svůj provoz. Státní rezervy totiž míří primárně do veřejných institucí.

Hospodářská komora otevřela sklad zásob ochranných prostředků
Foto: HK ČR
Popisek: Hospodářská komora České republiky

Hospodářská komora již před čtrnácti dny otevřela jednání se Správou státních hmotných rezerv o tom, jak pro mimořádné situace zajistit dodávky materiálů i do provozů podniků. „Z tohoto jednání i z jednání s úřady ale vyplynulo, že stát podnikatelům a jejich zaměstnancům ochranné prostředky nezajistí,“ uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Šéf Komory připomněl, že vláda podnikům nařídila povinnost zavést zvýšená protiepidemiologická opatření v provozech, ale rovněž dodávky dezinfekce a ochranných prostředků vázly. Hospodářská komora musela ochranné pomůcky pro zaměstnance firem nakonec zajišťovat vlastními silami. „Z této zkušenosti jsme se poučili, firmy teď budou připravené na podobné krize, pokud přijdou,“ dodal šéf Komory.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Ohlédnutí za císařem

11:27 Policie ČR: Ohlédnutí za císařem

Rekonstrukce bitvy u Slavkova byla největší za poslední roky.