Hospodářská rada Mostecka vyčlenila dalších dvě stě tisíc korun na projekty

27.06.2016 14:01

Dalších dvě stě tisíc korun na přípravu projektů rozdělí Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM) mezi své členské organizace. Červnový sněm HSRM totiž rozhodl o uvolnění této sumy v rámci každoročního Programu podpory projektů.

Hospodářská rada Mostecka vyčlenila dalších dvě stě tisíc korun na projekty
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

„Už sedmým rokem se snažíme našim členským organizacím pomáhat s přípravou projektových dokumentací, na něž pak mohou žádat o další dotace od státu nebo fondů Evropské unie. Pro letošní rok bylo na tento účel vyčleněno půl milionu korun. Uvedenou sumu uvolňujeme ve dvou výzvách, vždy v lednu a následně v červnu. Prvních tři sta tisíc korun už rada mezi žadatele rozdělila v zimě,“ připomněla předsedkyně Hospodářské a sociální rady Mostecka Helena Veverková.  

Na podání žádostí o poskytnutí dotace mají členové HSRM čas do sedmého července. Posouzení došlých žádostí má pak na starost šestičlenná hodnotící komise, která vybrané projekty doporučuje předsednictvu HSRM ke schválení. I tak se dá předpokládat, že všichni žadatelé nebudou uspokojeni. Jen v lednu, kdy byla vyhlášena první výzva, a rozdělovalo se 300 tisíc korun, přišly žádosti o podporu za více než milion korun.

Letos se už neopakovala situace z předešlých let, kdy byla celková částka na podporu projektů dodatečně navýšena. V předchozích dvou letech byl pro uchazeče z Fondu podpory projektů schválen milion sedm set tisíc korun. „V minulých letech ale panovala trochu jiná situace. Stáli jsme na počátku nového programovacího období Evropských fondů a rada chtěla svým členům umožnit, aby měli připravený dostatek projektů, na něž pak mohli získat další dotace,“ vysvětlila předsedkyně Veverková.

Fond podpory projektů založila Hospodářská a sociální rada Mostecka v roce 2009. Jeho cílem bylo pomoci členským organizacím s kvalitním zpracováním dokumentace pro jejich rozvojové projekty.
_____________________________________________________________________________

Hospodářská a sociální rada Mostecka vznikla v březnu roku 1999 jako apolitické občanské sdružení, jehož členy jsou fyzické a právnické osoby, instituce státní nebo veřejné správy, které žijí nebo působí na Mostecku. V současnosti má 61 členů. Hospodářská a sociální rada Mostecka je členem Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, která sdružuje sedm okresních sdružení působících v rámci kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Česko zná jména nových europoslanců

8:17 Český statistický úřad: Česko zná jména nových europoslanců

Voliči v České republice po pěti letech rozhodli o novém rozložení sil v Evropském parlamentu. Celk…