Hospodářský výsledek Lesů ČR za rok 2015 činí před zdaněním 6,49 miliard korun

11.04.2016 20:56

Neauditovaný hospodářský výsledek státního podniku Lesy České republiky dosáhl v roce 2015 před zdaněním 6,49 miliard korun.

Hospodářský výsledek Lesů ČR za rok 2015 činí před zdaněním  6,49 miliard korun
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Lesy ČR dosáhly v loňském roce nižší hospodářský výsledek před zdaněním než za rok 2014. „Rozdíl v hospodářském výsledku je způsobený primárně změnou stavu rezerv v jednotlivých letech,“ vysvětlil ekonomický ředitel Karel Buchta. Podnik za rok 2015 vykázal neauditovaný hrubý zisk před zdaněním ve výši 6,49 miliard korun.

„Loňský rok byl z pohledu řízení lesnických činností poměrně náročný. Významně se v porovnání s minulými lety navýšily objemy vytěženého kalamitního a kůrovcového dříví, lesům neprospělo abnormální sucho a složitý byl i vývoj cen dříví na trhu,“ zmínil generální ředitel Daniel Szórád. V provozních aktivitách podnik dosáhl v roce 2015 velmi podobného výsledku hospodaření jako v roce 2014. Navzdory nižšímu meziročnímu objemu těžeb o 3,4 procenta klesl výsledek hospodaření jen o 1,6 procenta. „To znamená, že i při poklesu těžeb a celkově nepříznivém cenovém vývoji dříví promítajících se do poklesu tržeb, podnik úměrně snižoval své náklady,“ dodal ekonomický ředitel Lesů ČR Karel Buchta.

Za vlastní výrobky a služby podnik utržil v roce 2015 celkem 11,84 miliardy korun. Těžba činila 7,7 milionů metrů krychlových dřeva. Do státního rozpočtu podnik odvedl v roce 2015 ze svých zisků téměř 8,3 miliardy korun. V posledních třech letech tak Lesy ČR přispěly státu více než 20,7 miliardami korun – v roce 2014 to bylo 6,5 miliard korun a v roce 2013 šest miliard korun. „V letošním roce plánujeme odvod ve výši 5,6 miliard korun,“ uvedl ekonomický ředitel podniku Karel Buchta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!

21:17 Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!

Až do 2. března může veřejnost hlasovat pro nejlepší stavby ze dřeva v prestižní anketě Dřevěná stav…