Huntingtonova choroba či rodinní pečovatelé. Pořady České televize získaly cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené

04.12.2016 7:35

Hned dva díly magazínu České televize Klíč získaly ocenění na 23. ročníku Cen Vládního výboru pro zdravotně postižené občany za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení. Čestné uznání si odnáší i pořad TKN věnovaný hluchoslepotě.

Huntingtonova choroba či rodinní pečovatelé. Pořady České televize získaly cenu Vládního výboru pro zdravotně postižené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Druhé místo v televizní kategorii získal díl magazínu Klíč věnovaný vzácnému dědičnému onemocnění mozku – Huntingtonově chorobě. I třetí příčku obsadil další díl ze stejnojmenného cyklu, jenž poukazuje na neformální rodinné pečovatele, kterých je v České republice více jak dvě stě tisíc, a přitom péče o člověka v nepříznivé životní situaci je natolik náročná, že se pečující musí vzdát mnohdy vlastní pracovní kariéry, ztrácí volný čas, mizí část sociálních vazeb a kontaktů. Čestné uznání si pak z Míčovny Pražského hradu odnesl ještě také pořad Televizní klub neslyšících (TKN) za příspěvek o jednom z nejtěžších zdravotních postižení – hluchoslepotě.

„Celý štáb pořadů Klíče i TKN má z těchto ocenění opravdu velkou radost. Ceny nepatří jen nám, ale hlavně lidem, o kterých naše pořady natáčíme. Velmi si vážíme jejich důvěry, protože jen tak můžeme divákům přinášet jejich příběhy. Je úžasné a také velmi inspirativní sledovat, jak se tito lidé dokáží vyrovnávat se svými handicapy, a jak se dokáží porvat se svým osudem," říká dramaturgyně pořadů Michaela Fialová.

Tradiční ceny VVZPO za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení a fotografickou soutěž Život bez bariér vyhlašuje Vládní výbor pro zdravotně postižené občany. Jejich cílem je upoutat pozornost médií k tématu zdravotního postižení a jejich prostřednictvím pozitivně ovlivňovat mínění a postoje veřejnosti vůči osobám se zdravotním postižením.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

17:05 FNUSA rekordně operuje a potřebuje krev

Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnech provádí rekordní počty operací, v út…