Hygienici v loňském roce zkontrolovali 23 066 stravovacích zařízení

29.02.2016 17:09 | Zprávy

Hygienici i v loňském roce pokračovali v kontrolách restaurací a provozoven hromadného stravování. Plní tak základní poslání orgánů ochrany veřejného zdraví, kterým je zajištění ochrany spotřebitele z hlediska negativních dopadů na zdraví.

Hygienici v loňském roce zkontrolovali 23 066 stravovacích zařízení
Foto: mzcr.cz
Popisek: Ministerstvo zdravotnictví ČR

„V roce 2015 bylo v 18 980 provozovnách stravovacích služeb provedeno celkem 23 066 kontrol. Nejvíce nedostatků jsme loni, podobně jako v předchozích letech, zjistili v dodržování požadavků na provozní hygienu, v oblasti skladování potravin a přetrvávají také prohřešky v neodpovídajícím stavebně-technickém stavu provozoven. V loňském roce bylo nutné provozovnu uzavřít či pozastavit činnost ve 259 případech, což je o 105 víc než v roce 2014,“ uvádí hlavní hygienik Vladimír Valenta a zdůrazňuje: „Důležitou součástí kontrol orgánů ochrany veřejného zdraví je také monitorování zdravotního stavu personálu.  Loni jsme z provozu vyloučili 1 986 osob s podezřením na ohrožení veřejného zdraví vzhledem k tomu, že by mohli být zdrojem nákazy.“

V roce 2015 bylo uloženo celkem 919 opatření spočívajících v nařízení sanitace, uzavření provozovny či pozastavení činnosti nebo v nařízení likvidace pokrmů. Za tyto prohřešky bylo navrženo celkem 4 452 sankcí ve výši Kč 12 934 100,-.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Dostupné bydlení

Zajímalo by mě, co byste udělala vy proto, aby bylo bydlení dostupné? Minimálně tvrdíte, že o to bojujete, jak přesně? A souhlasíte, že když má tato vláda řešit skutečné problémy lidí, tak úplně selhává?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: V dubnu byla míra nezaměstnanosti 2,7 procenta

16:08 ČSÚ: V dubnu byla míra nezaměstnanosti 2,7 procenta

Podíl nezaměstnaných k ekonomicky aktivním, tj. součtu zaměstnaných a nezaměstnaných, dosáhl v dubnu…