Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt akutních respiračních infekcí

15. 1. 2019 15:33

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) bude každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádět informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění postihujících dýchací cesty a chřipku.

Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt akutních respiračních infekcí
Foto: praha.eu
Popisek: Hygienická stanice hl. m. Prahy - logo

Na území hlavního města Prahy je podáváno hlášení od celkem 105 pražských lékařů (praktických lékařů pro dospělé a praktických lékařů pro děti a dorost), kteří registrují celkem 166 733 pacientů. Hlášení se podávají každý pátek, kdy se hlásí počet pacientů, kteří navštívili jejich ordinace v uplynulém týdnu. HSHMP následně tato data předává oddělení biostatistiky Státního zdravotního ústavu, které data dále zpracovává za celé Česko.

V rámci objektivního informování veřejnosti budou tato data pravidelně zveřejňována na webových stránkách HSHMP www.hygpraha.cz a k dispozici tak budou každé pondělí za týden předchozí. Podrobné informace ke chřipce včetně zajímavých prezentací a informací v oblasti prevence naleznete na webových stránkách HSHMP v části věnované chřipce (ZDE).

Hlášení za období od 4. 1. - 10. 1. 2019:
(tj. 2. týden 2019)

Nemocnost je stále na nízké úrovni, došlo k vyrovnání administrativního propadu způsobeného vánočními svátky, počet hlášených onemocnění má typický průběh pro toto roční období. Jedná se dosud o sporadické případy respiračních onemocnění. Byly hlášeny další 3 potvrzené případy onemocnění chřipkou s těžkým průběhem vyžadujícím hospitalizaci z toho jedno onemocnění skončilo úmrtím (celkem tedy 10 onemocnění a 2 úmrtí).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní park Šumava míří do škol

22:11 Národní park Šumava míří do škol

Správa Národního parku Šumava realizuje environmentální vzdělávání pro mateřské, základní, střední a…