Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt hlášených akutních respiračních infekcí

18.03.2019 19:57

Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) každý týden v rámci objektivního informování veřejnosti uvádí informace o výskytu hlášených akutních respiračních infekcí (dále jen "ARI") na území hlavního města Prahy. Pod pojmem akutní respirační infekce (ARI) je evidován soubor akutních onemocnění postihujících dýchací cesty a chřipku.

Hygienická stanice Praha: Aktuální výskyt hlášených akutních respiračních infekcí
Foto: praha.eu
Popisek: Hygienická stanice hl. m. Prahy - logo

Na území hlavního města Prahy je podáváno hlášení od celkem 106 pražských lékařů (praktických lékařů pro dospělé a praktických lékařů pro děti a dorost), kteří registrují celkem 166 733 pacientů. Hlášení se podávají každý pátek, kdy se hlásí počet pacientů, kteří navštívili jejich ordinace v uplynulém týdnu. HSHMP následně tato data předává oddělení biostatistiky Státního zdravotního ústavu, které data dále zpracovává za celé Česko.

V rámci objektivního informování veřejnosti budou tato data pravidelně zveřejňována na webových stránkách HSHMP (ZDE) a k dispozici tak budou každé pondělí za týden předchozí. Podrobné informace ke chřipce včetně zajímavých prezentací a informací v oblasti prevence naleznete na webových stránkách HSHMP v části věnované chřipce (ZDE).

Hlášení za období od 8. 3. - 14. 3. 2019
(tj. 11. týden 2019)

V tomto týdnu nemocnost dále klesala a to celkově o 3,8 %. Nebyl hlášen žádný nový případ onemocnmění chřipkou s těžkým průběhem vyžadujícím hospitaloizaci na JIP nebo ARO. Celkově je tedy od začátku sezóny hlášeno 77 případů z toho 25 úmrtí. Lze předpokládat, že situace ve výskytu ARI bude nadále klidná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Na co si dávat pozor při výběru skipasu

22:11 dTest: Na co si dávat pozor při výběru skipasu

Se zvyšujícím se počtem nových lanovek a vleků, rozšiřováním sjezdových tratí a propojováním lyžařsk…