Hyundai představil model HB20 určený exkluzivně pro Brazílii

06.10.2012 9:30

Hyundai Motor Brasil (HMB), 100% dceřiná společnost Hyundai Motor Company, představila svůj dlouho očekávaný model určený exkluzivně pro Brazílii. Značka Hyundai tak oficiálně vstoupila do největšího a nejkonkurenčnějšího segmentu na brazilském automobilovém trhu.

Hyundai představil model HB20 určený exkluzivně pro Brazílii
Foto: red
Popisek: Hyundai
reklama

Kompaktní hatchback HB20 bude prvním modelem vyráběným v novém závodě Hyundai Piracicaba, který bude oficiálně otevřen koncem letošního roku. Výroba nového vozu bude zahájena 20. září, zatímco prodej začne začátkem října.
 
„Uvedení vozu HB20 znamená pro Hyundai mnohem víc než jen představení nového modelu. Na rozdíl od ostatních našich modelů, které v současnosti nabízíme v Brazílii, je HB20 prvním modelem, který byl strategicky vyvinut a bude vyráběn exkluzivně pro brazilský trh. Tento nový vůz byl našimi konstruktéry po mnoho let optimalizován podle vkusu brazilských spotřebitelů a provozních podmínek v této zemi. S hrdostí Vám garantuji, že HB20 změní vnímání malých vozů brazilskými zákazníky,“ prohlásil Chang Kyun Han, prezident společnosti HMB, na slavnostním představení, které se uskutečnilo v hotelu Transamerica Ilha de Comandatuba ve východobrazilském státu Bahia.
 
Všech devět verzí modelu HB20 nabízí vyspělou konstrukci a nejmodernější techniku. Od konkurence se odlišují rovněž komplexní standardní výbavou již v základní verzi, která zahrnuje mimo jiné hydraulický posilovač řízení, dva čelní airbagy, klimatizaci, spoiler s třetím brzdovým světlem, stěrač zadního okna a odkládací přihrádky pro všechny cestující. Zkratka v názvu „HB“ znamená Hyundai Brasil, zatímco číslo „20“ je vyhrazeno vozidlům Hyundai v tomto segmentu, který zahrnuje vozy vyráběné na platformách pro malé a kompaktní vozy.
 
Hyundai věnoval vývoji nového modelu, který je součástí strategie společnosti Hyundai směřující k regionalizaci, přibližně pět let. Tucty brazilských a korejských inženýrů se podílely na projektu během koncepční fáze, aby vznikl ideální vůz, který si poradí s typickými provozními podmínkami v Brazílii a zároveň uspokojí emocionální požadavky tamních spotřebitelů. Hyundai přisoudil velkou důležitost především designu s ohledem na preference brazilských motoristů, kteří upřednostňují elegantní a hospodárné vozy. HB20, první vůz Hyundai s motorem flex-fuel, je rovněž vybaven vyspělými funkcemi proti odcizení, které zaručují maximální zabezpečení.

Design
 
HB20 je kompaktní a hospodárný model, který přináší nová měřítka v oblasti designu díky svým ladným liniím, vynikající úrovni zpracování a kvalitě výroby.
 
Vnější design modelu HB20 vychází z designérské filozofie značky Hyundai založené na fluidních tvarech, které podtrhují moderní a sportovní linie hatchbacku. Vysoko umístěná spodní linie oken a záď zdůrazňují eleganci a exkluzivitu.
 
Rovněž interiér modelu HB20 se odlišuje od konkurence svou moderností, sofistikovaností, komfortem a praktičností. Pozoruhodné detaily a vysoká kvalita zpracování jsou ihned patrné, zatímco chromované, metalickým odstínem lakované a kůží obšité díly jsou prvky výbavy na přání, které posunou eleganci modelu na ještě vyšší úroveň. Ve snaze o maximalizaci uživatelského komfortu se může HB20 pochlubit jednou z nejnižších úrovní hlučnosti a vibrací ve své třídě, zatímco další spotřebitele překvapí prostornost interiéru.
 
Motory a převodovky
 
HB20 přichází na trh se třemi motory: 1,0 litru a 1,6 litru s mechanickou převodovkou a 1,6 litru se samočinnou převodovkou.
 
Pětistupňová mechanická převodovka nabízí precizní a dokonalé řazení, které je zárukou komfortu a rychlé reakce. Samočinná převodovka je čtyřstupňová a umožňuje hladké řazení.
Všechny verze jsou vybaveny motorem flex-fuel. Model 1,0 litru má tři válce, zvýšený výkon díky sníženému tření a vyšší účinnost. Výsledkem je nižší spotřeba paliva, menší množství emisí a nižší náklady na údržbu. Tento motor dosahuje o 6 % vyššího výkonu, než je průměr v tomto segmentu. Verze 1,6 litru má čtyři válce a dosahuje o 23 % vyššího výkonu, než je průměr segmentu.
Motory modelu HB20 jsou vybaveny plynule proměnným časováním ventilů CVVT (Continuous Variable Valve Timing), které optimalizuje tvorbu směsi paliva a vzduchu v nízkých i vysokých otáčkách s cílem zlepšit výkonové parametry a snížit spotřebu paliva.
 
Modelová řada HB bude zahrnovat také karosářské verze sedan a crossover, které budou uvedeny na trh během roku 2013. Všechny tři modely budou vyráběny v prvním brazilském výrobním závodě Hyundai. Závod Piracicaba se rozkládá na ploše 1 390 000 m2, z níž bude 69 000 m2 připadat na zastavěnou plochu. Brazilský závod je po Turecku, Indii, Číně, Spojených státech amerických, České republice a Rusku sedmou zahraniční výrobní základnou Hyundai mimo území Jižní Koreje. Hyundai investuje do jeho výstavby celkem 600 milionů USD.
 
Závod HMB již přijal 1600 zaměstnanců a plánuje tento ukazatel zvýšit na 2000 pracovníků do roku 2013. Závod Hyundai Piracicaba vytvoří společně s dodavateli 3000 dalších pracovních míst. A nepřímo vznikne v celém regionu 20 000 pracovních míst.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

16:26 Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

Po Velikonocích budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Zároveň opět do…