Za předpokladu, že nelze vyjednat odkup nemovitosti, je přednější záchrana této součásti památky UNESCO. Vyvlastnění doporučilo státu a hlavnímu městu Centrum světového dědictví UNESCO (WHC) a centrála Mezinárodní rady pro památky a sídla ICOMOS už v březnu 2019.
„Stát by prostřednictvím Magistrátu hlavního města Prahy měl využít své pravomoci k vyvlastnění bývalého nádraží Vyšehrad a předat jej jinému investorovi, který bude ochoten a schopen jej opravit a znovu zprovoznit. Aby byla zajištěna jeho budoucnost, je aktuálně zapotřebí drastičtějších opatření“, důrazně doporučili komisaři UNESCO a ICOMOS ve zprávě z mise v roce 2019, která se zabývala Historickým centrem Prahy, zapsaným na seznam světového kulturního dědictví.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
UNESCO , TZ , nádraží Vyšehrad , ICOMOS
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…