ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem podpořil 39 projektů částkou 440 tisíc korun

11.11.2012 18:32

V říjnovém a pro letošní rok posledním grantovém kole bylo z 67 přihlášených projektů vybráno 39, které ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem podpoří částkou celkem 439 045 korun. Zároveň byli oceněni také tři výherci fotografické soutěže, kterou fond vyhlásil v červenci. Ze získaných fotografií, jejichž společným tématem je příroda a které pořídily děti z dětských domovů a pěstounských rodin, fond připravil nástěnný kalendář.

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem podpořil 39 projektů částkou 440 tisíc korun
Foto: cppp.cz
Popisek: Děti, ilustrační foto.

Do třetího grantového kola se letos přihlásilo celkem 67 žadatelů, jejichž finanční požadavky v součtu přesáhly dva miliony korun. Porota složená ze zaměstnanců ING Bank z nich vybrala 39 projektů, mezi které byla rozdělena finanční podpora v celkové výši 439 045 korun. 32 podpořených projektů bylo podáno pěstounskými rodinami, 7 pak organizacemi či zařízeními ústavní výchovy. "Jako vítězný zaměstnanci zvolili projekt ´Dobrovolníci v kojeneckých ústavech a dětských domovech občanského sdružení Malíček´, který získal podporu 60 tisíc korun," uvedl Libor Vaníček, ředitel retailové části ING Bank, a dodal: "Rád bych touto cestou poděkoval všem spolupracovníkům, kteří se výběru a hlasování zúčastnili a kterým nejsou lhostejné osudy dětí z dětských domovů a pěstounských rodin."

Zároveň byly vyhlášeny také výsledky letní fotografické soutěže. Jejím tématem byla "příroda" a zapojit se do ní mohli mladí amatérští fotografové z dětských domovů a rodin pěstounské péče. Tři vítězné snímky vybírali zaměstnanci ING Bank.

"Z nejlepších fotografií jsme vytvořili nástěnný kalendář pro rok 2013, který chceme využít v rámci aktivit ING Bank" doplnil Libor Vaníček.

Vítězi fotografické soutěže jsou:  

1. místo a odměna 3 000 Kč – Samuel Starovič (9 let) z pěstounské rodiny Polehnovi;
2. místo a odměna 2 000 Kč – Tereza Bencová (13 let) z Dětského domova Čeladná;
3. místo a odměna 1 000 Kč – Tomáš Dandas (16 let) z Dětského domova v Tuchlově.

Díky spolupráci ING Bank a NTMd se zatím dostalo podpory 469 smysluplným projektům. První grantové kolo pro příští rok je naplánováno na 20. 3. 2013. Případní zájemci se mohou obracet na grantové oddělení nadace: granty@terezamaxovadetem.cz. Detailnější rozpis podpořených projektů je zveřejněn na webových stránkách fondu www.ingnadace.cz.

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem je založen na bázi generálního partnerství mezi nadací a ING Bank. Je podporován managementem banky, jejími zaměstnanci a obchodními partnery, kteří společně s bankou během téměř sedmiletého období spolupráce pomohli částkou přesahující 13 milionů korun. Kromě finanční pomoci fond zorganizoval řadu dobrovolnických akcí pro děti z dětských domovů a pěstounských rodin.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NP Šumava: Zatrubněné potoky se na Šumavě vrací zpátky na povrch

21:20 NP Šumava: Zatrubněné potoky se na Šumavě vrací zpátky na povrch

V posledních deseti letech bylo v Národním parku Šumava obnoveno již více než 20 kilometrů přírodníc…