IPR Praha: Z Vršovické zmizí na 40 nevzhledných sloupů a vzniknou bezbariérové zastávky

26.02.2016 18:07 | Zprávy

V sobotu 27. února začne poslední etapa rekonstrukce Vršovické ulice. Proměnou projde úsek mezi Koh-i-noorem a Kubánským náměstím. Obyvatelé se můžou těšit na obnovu stromořadí, bezbariérové zastávky nebo moderní veřejné osvětlení.

IPR Praha: Z Vršovické zmizí na 40 nevzhledných sloupů a vzniknou bezbariérové zastávky
Foto: iprpraha.cz
Popisek: IPR Praha - logo

Z rekonstrukce můžou mít radost vozíčkáři, rodiče s kočárky ale i senioři – nově totiž budou další tři tramvajové zastávky bezbariérové. Jde o stanice Koh-i-noor, Slavia a Kubánské náměstí. Na zastávkách se pak cestující mohou těšit také na přístřešky nebo vodící prvky pro nevidomé.

„Novinkou budou také sdružené stožáry lamp a tramvajového vedení. Díky tomu zmizí ze severního chodníku na 40 stožárů veřejného osvětlení, které dnes překážejí chodcům v pohybu a navíc jsou neestetické,“ uvádí ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy Petr Hlaváček

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

A o co vám teda jde zrušením poplatků?

Stejně je budeme platit zase všichni, i když nepřímo z rozpočtu. A jestli tu jde o kontrolu hospodaření ČT. Proč se neřeší jen ta? Ostatně v tom s vámi souhlasím, že vyřešena měla být už dávno. Ale ani vy jste to neudělali. Nejste ve sněmovně ani ve vládě prvně. Děkuji. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Infocentrum Temelína loni navštívilo 39 604 lidí

11:14 ČEZ: Infocentrum Temelína loni navštívilo 39 604 lidí

Přesně 39 604 návštěvníků si loni prohlédlo Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Historicky jde o…