Informační kampaň k začínající plavební sezóně upozorní na nejčastější rizika na vodě

05.06.2017 11:33 | Zprávy

Na co si dát pozor na vodě, kde hrozí střet lodě s plavcem a jak se vyhnout riskantním situacím, na to upozorní šest minipořadů o bezpečnosti plavebního provozu. V těchto dnech je natáčí Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Státní plavební správou, vysílat se začnou poslední týden v červnu a k vidění budou až do poloviny srpna.

Informační kampaň k začínající plavební sezóně upozorní na nejčastější rizika na vodě
Foto: Státní plavební správa
Popisek: Státní plavební správa

„Stejně jako na silnici i na vodě platí pravidla, kterými se plavec, vůdce plavidla a další osoby musí řídit, aby předešel nehodám a nepříjemným situacím. Jednoduchou formou proto chceme vysvětlovat, co je to vlastně vodní cesta, kdo jsou účastníci plavebního provozu, jaké je plavební značení, co je to plavba v kluzu nebo ve výtlačném režimu nebo kde a proč se nesmí plavat,“ vysvětluje ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.

Cílem šesti krátkých pořadů bude zároveň vysvětlit, jak české zákony definují vodní plochy a cesty a kdo na nich hlídá a kontroluje dodržování všech pravidel.

Jako průvodce pořadu byl vybrán herec Otakar Brousek mladší, který ztvární i většinu postav v jednotlivých příbězích, režie se ujal Michal Herz, produkci i celou tvorbu zajišťuje Česká televize, Státní plavební správa poskytla odborný dohled a pro natáčení také zapůjčila svoje lodě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kdy skončí s klimatickou hysterií i Evropa?

Tak to by mě taky zajímalo, a taky to, kdo je za tu hysterií zodpovědný a co se musí stát, aby se Evropa probudila? Neselháváte náhodou vy jako europoslanci, když nejste schopni ji zastavit a zařídit, aby se EU vzpamatovala než bude definitivně pozdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Rozšiřuje se podpora energetického poradenství

11:14 MŽP: Rozšiřuje se podpora energetického poradenství

Probíhající výzva MŽP číslo 16/2025 financovaná z Národního plánu obnovy nově umožní posílit podporu…