Investice do hodinek Prim přes finGOOD.cz vynáší tři procenta ročně

30.11.2016 15:10

Společnost Elton hodinářská, tradiční výrobce hodinek Prim, spojila síly s novou crowdfundingovou platformou finGOOD.cz, jejímž prostřednictvím chce získat prostředky k vývoji a inovacím. „Chceme dát touto cestou šanci i drobným investorům podílet se na úspěšném rozvoji značky Prim,“ říká Martin Pabiška, generální ředitel Elton hodinářská.

Investice do hodinek Prim přes finGOOD.cz vynáší tři procenta ročně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

FinGOOD je mladá česká start-upová společnost, která se věnuje peer-to-business půjčkám. Na rozdíl od systému Zonky, který se soustředí na půjčky veřejnosti, finGOOD zprostředkovává od listopadu půjčky českým firmám.

Společnost finGOOD je založena na propojování investorů, kteří si sami zvolí, jaké společnosti přispějí, a žadatelů, kteří by touto formou chtěli podpořit svůj další rozvoj. Přestože žijeme v čase rekordně nízkých úrokových sazeb, představuje finGOOD pro firmy alternativu, jak získat finanční zdroje. A protože funguje na bázi peer-to-business půjček, mohou se do investic zapojit i fyzické osoby, pro něž je v současné době poměrně složité najít investiční nástroje, jež jim přinesou zisk.

Pod dohledem ČNB

Vše je plně transparentní, od smluv až po dohled Českou národní bankou. FinGOOD navíc zvyšuje důvěryhodnost společností, které si půjčují, tím, že do investice sám vloží deset procent z vlastních zdrojů. Tím dává jasně najevo, že dané společnosti věří a dobře zná například její finanční situaci a úvěrovou historii.

Zájemce o financování prověří partner projektu, faktoringová společnost Arfin. Pravidla jsou jasně daná. Firma musí mít alespoň tříletou historii, na základě jejího hospodaření a úvěrové historie vytvoří Arfin finanční a nefinanční analýzu, stanoví rating. Podle něj je pak určen úrok pro danou investici. Ten se pohybuje od tří do patnácti procent.

Takže například u společnosti Elton hodinářská, která je členem silného holdingu Czechoslovak Group získají po roce investoři nejnižší možný úrok ve výši 3 %. Jde téměř o bezrizikovou půjčku, takže tříprocentní výnos je při současných úrokových sazbách velmi příjemný. „Zájemci si mohou detaily o této investici zjistit po registraci přímo na našich stránkách finGOOD.cz,“ upřesňuje spoluzakladatel a jednatel společnosti finGOOD.

Právě Marek Galetka projekt nastartoval spolu s Romanem Vyorálkem a dnes jsou jednateli společnosti Fingood s.r.o. Oba mají dlouholeté zkušenosti z bankovnictví, kolektivního investování a správy investičních portfolií. Partnery projektu jsou kromě Vladimíra Jagëra a Petra Hájka, z již zmíněné společnosti Arfin, také Jan Brody a Filip Major, zástupci největší české venture kapitálové platformy Busyman.

Otevřená platforma

„V prvním roce plánujeme zprostředkovat firmám půjčky řádově za sto milionů korun. Zvolená forma peer to business půjček, tedy sdílené ekonomiky, je ve světě stále oblíbenější a jsme přesvědčeni, že má velký potenciál i v České republice. Společnosti, které si půjčují, se snaží potenciální investory zaujmout konkrétním projektem, takže se může podílet na úspěchu firmy, která je mu blízká. Už nyní se ukazuje, že je finGOOD velmi atraktivní také pro privátní investory, kteří si mohou zajímavým způsobem rozšířit svá portfolia. Zde vidíme velký potenciál,“ dodal Marek Galetka.

Na příkladu společnosti Elton hodinářská je vidět, že o sdílenou ekonomiku mohou projevit zájem i silné společnosti se zázemím významného průmyslového holdingu, které dosud využívaly ke svému rozvoji téměř výhradně bankovní financování. Hlavní myšlenkou je, že se na úspěchu značky mohou podílet také lidé, kteří například primky sami nosí a mají k nim vztah. Platforma finGOOD je přístupná i pro drobné investory: spodní hranice pro investice je 5000 korun, horní není stanovena.

Přidanou hodnotou pro firmy, které se rozhodnou financovat svůj rozvoj touto cestou, je možnost získání financování nezávislého na bankovních penězích. Silným marketingovým prvkem je propojování klienta, respektive zákazníka s firmou, do níž sám investoval. V neposlední řadě představuje sdílená ekonomika atraktivní a aktuálně silný celosvětový trend.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Komerční článek
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Děkujeme! Dobrovolníci sv. Anně věnovali přes šest a půl tisíce roušek

10:41 FNUSA: Děkujeme! Dobrovolníci sv. Anně věnovali přes šest a půl tisíce roušek

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně děkuje všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do šití roušek pro…