Iuridicum Remedium: Má ještě smysl ochrana soukromí? aneb Dvacátý ročník Cen Velkého bratra

04.12.2024 22:03 | Tisková zpráva

Pražská organizace Iuridicum Remedium (IuRe) připravuje jubilejní dvacátý ročník Cen Velkého bratra, ve kterých oceňuje ty největší "slídily". V rámci výročí vydá IuRe publikaci, shrnující dvacet let bojů za ochranu soukromí.

Iuridicum Remedium: Má ještě smysl ochrana soukromí? aneb Dvacátý ročník Cen Velkého bratra
Foto: iure.org
Popisek: Iuridicum Remedium - logo

Cílem soutěže je seznámit veřejnost s riziky, které vyplývají ze stále intenzivnějšího sběru dat. V posledních letech získala cenu v soutěži třeba česká policie, která provozuje nástroj na automatické rozpoznávání tváří, Seznam.cz, který záměrně neodhlašuje lidi z účtů, či třeba biolog Jaroslav Flegr, který během pandemie navrhoval, aby stát sledoval občany pomocí telefonů.

Nominace sbírá IuRe vždy po celý rok, ty nejkřiklavější případy narušování soukromí následně vybere porota složená z právníků, IT expertů a novinářů. Na dvacátý ročník byla porota posílena o právničku Moniku Hanych a odbornici na kyberbezpečnost Zuzanu Pechovou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Ohlédnutí za císařem

11:27 Policie ČR: Ohlédnutí za císařem

Rekonstrukce bitvy u Slavkova byla největší za poslední roky.