JE Temelín: ČEZ Triatlon Tálín 2020 přivítá děti, dospělé i hendikepované

01.07.2020 17:56

Až půl druhé stovky účastníků očekávají v sobotu 4. července organizátoři na startu ČEZ Triatlonu Tálín 2020. Otevřený závod, jehož hlavním partnerem je v rámci programu Oranžového roku Jaderná elektrárna Temelín Skupina ČEZ, je určen dětem, dospělým i hendikepovaným sportovcům.

JE Temelín: ČEZ Triatlon Tálín 2020 přivítá děti, dospělé i hendikepované
Foto: Petr Mareš
Popisek: Jaderná elektrárna Temelín aktuálně kryje přibližně deset procent české spotřeby

Šestadvacátý ročník triatlonu v Tálíně na Písecku je součástí Jihočeského poháru v triatlonu. Jedná se o soutěž otevřenou široké veřejnosti. Na start se tak po předchozí registraci může vedle aktivních sportovců postavit „kdokoli“. „Závodit může každý, kdo splní podmínky Jihočeského triatlonu. Pro dětské kategorie platí pravidla Jihočeského Junior Cupu,“ uvedl předseda pořádajícího Triatlon Teamu Tálín Petr Tylichtr.

  ČASOVÝ ROZPIS ZÁVODU

  8.30 - 10.00    prezentace dětí

              10.30    start dětského triatlonu

12.00 - 13.15    prezentace hlavní závod

              13.00    start závodu vozíčkářů

              14.00    start  hlavního závodu

              17.00    vyhlášení výsledků

              17.30    taneční zábava

Do Tálínského rybníka se účastníci hlavního závodu vrhnou úderem čtrnácté hodiny. Po absolvování sedm set metrů dlouhé plavecké trati je čeká čtyřiadvacet kilometrů na kole a šest kilometrů běhu. Sportovní část celodenní akce uzavře v 17 hodin vyhlášení výsledků hlavního závodu a předání cen před Tálínskou hospodou. Tečku za programem pak udělá taneční zábava.

 „Hlavním smyslem ČEZ Triatlonu Tálín 2020 nejsou jen špičkové výkony, ale především snaha spojit dohromady co nejvíce lidí se zájmem o sport, ať jde o registrované, či zcela rekreační sportovce. Své místo zde proto mají všechny věkové kategorie i tělesně postižení,“ konstatovala starostka Tálína Jana Študentová a poznamenala, že na letošní triatlonový závod se všichni v Tálíně moc těší, protože jde o první sportovní akci po přestávce vynucené protikoronavirovými opatřeními.

Tálín je obcí sportovně i kulturně mimořádně aktivní. Kulturních a sportovních akcí různého druhu a rozsahu se v Tálíně ročně uskuteční téměř desítky. Fungují zde dva úzce spolupracující sportovní kluby zaměřené na triatlon, duatlon, tedy na plavání, atletiku a cyklistiku. Zdejší závody jsou součástí sedmidílného seriálu závodů „Sport Tálín 2020“. Nezaostávají ani dobrovolní hasiči, kteří jsou vedle plnění své bezpečnostní role tradičním motorem společenského života v obci a neméně aktivní jsou na poli požárního sportu. Pravidelně se již několik let úspěšně zúčastňují Jihočeské ligy v požárním sportu. 

„Podpora Skupiny ČEZ má pro nás obrovský význam. Jsme malá obce a náš rozpočet je tak omezený, že bez příspěvků Oranžového roku bychom v tomto rozsahu vůbec nebyli schopni tyto závody pořádat. Například triatlon se musí konat na plně uzavřené trati, k tomu je třeba projekt, dopravní opatření, pořadatelský dohled a podobně, což samozřejmě stojí peníze,“ připomněla starostka.

Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ letos v rámci projektu Oranžový rok 2020 finančně podpořila konání sportovních akcí v Tálíně částkou 155 tisíc korun. Jedná se například o  Tálínský duatlon, Triatlon Tálín a Tálínskou desítku. „Tato podpora nám každoročně umožňuje zajistit vysokou úroveň pořádaných závodů pro všechny věkové kategorie účastníků z řad dětí, dospělých i hendikepovaných sportovců,“ dodala starostka.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

odvody

Když si začínající podnikatel odloží platby pojištění, ale v podnikání se mu nedaří, tak je stejně bude muset uhradit, nebo ne? A kde je pak nějaká pomoc? Protože ony i minimální zálohy budou díky vaší vládě dost vysoké. Uvědomujete si to? Proč jste vlastně na navýšení přistoupili, hlavně teď když ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

22:03 Armáda ČR: Spokojený psí život v Kosovu, na vojenských základnách mají veškerý komfort

V zahraničních operacích slouží kromě vojáků z povolání také jejich čtyřnozí kolegové. V Kosovu to j…