Jihočeské nemocnice postupně obnovují provoz

20.04.2020 9:15

Jihočeské nemocnice v souladu s doporučením Ministerstva zdravotnictví ČR v následujících dvou týdnech postupně obnoví plánovaný provoz

Jihočeské nemocnice postupně obnovují provoz
Foto: mane.cz
Popisek: nemocnice České Budějovice
reklama

Do konce dubna postupně obnoví všechny jihočeské nemocnice plánovaný provoz v rozsahu hospitalizací, operací, výkonů a vyšetření. Zároveň bude i nadále ve všech nemocnicích probíhat činnost odběrových a třídících COVID center“, upřesnil člen představenstva holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA.

V Nemocnici Strakonice se třídící centrum nachází v přízemí Pavilonu operačních oborů v prostoru centrální recepce, kde je stratifikována míra rizika onemocnění koronavirem. Bez této vstupní triáže nesmí být pacient vpuštěn do dalších prostor nemocnice. U pacientů s vysokým rizikem onemocnění COVID-19 může být, pokud to zdravotní stav umožní, péče nadále individuálně odkládána. Toto zůstane plně v gesci jednotlivých primariátů. Pacienti, jejichž plánované hospitalizace, operace, výkony a vyšetření byly zrušeny, budou informováni o novém termínu telefonicky, SMS, emailem či písemně. V případě, že pacient ze strany Nemocnice Strakonice, a.s. neobdrží patřičnou informaci, sám telefonicky kontaktuje dané oddělení“, uvedl předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a.s. MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA. 

Podobným způsobem bude péče organizována i v ostatních nemocnicích. Konkrétní způsob budou jednotlivé nemocnice komunikovat prostřednictvím svých webových stránek. Rozběh pozastavené péče bude pozvolný a postupný, něco začne již v týdnu od 20. 4., další část péče začne v týdnu
od 27. 4. a do plného provozu bychom se měli dostat od pondělí 4. 5.,“ upřesnil člen představenstva holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA.

Od 16. dubna zároveň umožňují jihočeské nemocnice přítomnost otce či třetí osoby u porodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Praha přispěje na opravy památek i vkusné vývěsní štíty v rámci kultivace města

21:05 MHMP: Praha přispěje na opravy památek i vkusné vývěsní štíty v rámci kultivace města

Hlavní město schválilo v tomto týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotac…