Jihočeský kraj se pyšní druhým místem ve výzkumu Místo pro život 2019

12.06.2019 20:45 | Zprávy

Bezpečnost na silnicích. Pestrá nabídka volnočasových aktivit. Nepřeberné množství kulturních institucí. Ráj pro turisty. Nejvíce zařízení pro seniory či nejvyšší kapacita čističek odpadních vod v rámci republiky. To vše je důvodem, proč se Jihočeský kraj umístil v celorepublikovém výzkumu Místo pro život 2019 na druhém místě.

Jihočeský kraj se pyšní druhým místem ve výzkumu Místo pro život 2019
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

První příčka Jihočeskému kraji unikla kvůli nízkým průměrným mzdám a větší pozornost by si zasloužil vůbec celý pracovní trh. I tak se jedná o mimořádný úspěch našeho kraje. V loňském ročníku se totiž umístil až na sedmém místě.

Ocenění pro Jihočeský kraj převzal v úterý 11. června v Praze první náměstek hejtmanky Josef Knot. „V jižních Čechách se žije opravdu dobře. Těší mne, že to teď máme potvrzené i oficiálně,“ uvedl při slavnostním ceremoniálu. První náměstek zároveň připomněl, že na kvalitu života v jižních Čechách má vliv každý z nás. „Velké poděkování patří všem občanům, díky jejichž usilovné práci jsme se v tomto výzkumu dokázali za jediný rok posunout o pět příček,“ dodal Knot.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Chovatelka Zoo v supím ráji

22:33 Zoo Ostrava: Chovatelka Zoo v supím ráji

Tři dubnové týdny strávila chovatelka Zoo Ostrava Kateřina Nováčková na venkově ve Walesu. V malé ob…