Jihomoravský kraj: Aleje kolem jihomoravských silnic zmapuje společná aplikace

25.11.2021 17:05 | Tisková zpráva

Mít kompletní přehled o všech alejích kolem cest, které spravují jihomoravští silničáři. To je cílem probíhajícího pasportu – tedy inventury místních stromů.

Jihomoravský kraj: Aleje kolem jihomoravských silnic zmapuje společná aplikace
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Díky pasportu má vzniknout unikátní databáze alejí, kterou pak bude kraj pravidelně aktualizovat. „Informace budou konečně dostupné na jednom místě - ve společně aplikaci. Potřebujeme vědět, kolik stromů je chráněných a v jakém jsou stavu, abychom jim mohli zajistit dostatečnou péči. Jako kraj se musíme postarat nejen o beton, ale i stromy kolem cest. A to včas a systematicky," vysvětlil hejtman Jan Grolich.

Na evidenci alejí už se v těchto dnech pracuje, hotová by měla být do konce tohoto roku. Kraj za ni zaplatí přibližně 193 tisíc korun bez DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…