Jihomoravský kraj: Hodonín bude v neděli hostit krajské dožínky

29.08.2020 22:05

Jihomoravské dožínky, které symbolizují konec žní a oslavu úrody, bude vůbec poprvé hostit Hodonín, a to v neděli 30. srpna 2020. Partnery akce, na jejíž uskutečnění kraj vyčlenil 1 milion korun, jsou město Hodonín, Dům kultury Hodonín, Regionální agrární komora Jihomoravského kraje, Okresní agrární komora Hodonín a Asociace soukromého zemědělství okresu Hodonín. Akce se zúčastní hejtman jihomoravského kraje Bohumil Šimek společně se svým náměstkem Petrem Hýblerem.

Jihomoravský kraj: Hodonín bude v neděli hostit krajské dožínky
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj

 Jak konstatoval hejtman Bohumil Šimek, je to nakonec jediná veřejná akce z původně plánovaných sedmi Dnů kraje, které se měly konat v sedmi městech regionu. „Cílem samotných dožínek je stejně jako každý rok poděkovat zemědělcům za jejich práci, zviditelnit jihomoravské zemědělství a jeho kvalitní produkty. V letošním roce to bude také připomínka oslav 20 let od znovuobnovení krajských samospráv, a tedy i jakýsi pomyslný vrchol kampaně Neobyčejných 20 let. Věřím, že diváky zaujme celý program, který bude ukončen vystoupením VUS Ondráš,“ konstatoval hejtman Šimek.

„Součástí slavností bude letos tradiční dožínkový průvod městem, jarmark lidových řemesel a dožínkový trh, ukázka hospodářských zvířat a zemědělských strojů, chovatelská výstava i prezentace regionálních minipivovarů a vinařů. V rámci akce budou také oceněny regionální potraviny letošního ročníku Regionální potravina Jihomoravského kraje a ZLATÁ Chuť jižní Moravy a poprvé zde budou také uděleny tituly Mistr tradiční rukodělné výroby,“ sdělil podrobnosti o oslavách náměstek hejtmana Petr Hýbler.

Krajské dožínky jsou prezentací regionálního zemědělství a venkovských tradic. Poprvé se konaly v roce 2004 v Hustopečích a pořádala je Regionální agrární komora Jmk za finančního přispění Jihomoravského kraje. Od roku 2005 už byly organizovány Jihomoravským krajem společně s Regionální agrární komorou Jmk a dalšími partnery – v letošním roce zejména Okresní agrární komorou Hodonín a Asociací soukromého zemědělství z okresu Hodonín, které zajistí ukázku zvířat a přehlídku zemědělských strojů s výzdobou dožínkovými symboly. Dožínky se konaly postupně ve městech Tišnov, Kyjov, Vyškov, několikrát v Brně, v roce 2017 v Břeclavi a 2018 v Boskovicích. Loni hostilo oslavu zakončení žní Brno.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

22:33 Liberecký kraj opět ocenil učitele. Akce se uskutečnila po dvouleté koronavirové pauze

Již poosmnácté Liberecký kraj pod záštitou náměstka hejtmana Dana Ramzera uspořádal slavnostní setká…