Jihomoravský kraj: Organizace a zajištění lékařské pohotovostní služby v roce 2020

11. 11. 2019 19:27

Zajištění lékařské, lékárenské a zubní pohotovostní služby a prohlídek těl zemřelých mimo zdravotnická zařízení v roce 2020 na území Jihomoravského kraje vzala na vědomí v pondělí 11. listopadu 2019 krajská rada. Pro příští rok počítá navržený rozpočet kraje s částkou přibližně 67 milionů korun, což je nárůst proti předchozímu roku zhruba o 12 procent. Současně krajská rada uložila příspěvkovým organizacím Jihomoravského kraje zajištění poskytování předmětných zdravotních služeb v jednotlivých okresech.

Jihomoravský kraj: Organizace a zajištění lékařské pohotovostní služby v roce 2020
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj

„Těší mě, že se podařilo zachovat stejný rozsah tohoto typu lékařské péče jako v uplynulém roce,“ uvedl radní Milan Vojta. Pro okres Brno-město a částečně pro okres Brno-venkov bude pohotovostní lékařská služba zajištěna Úrazovou nemocnicí v Brně v rozsahu lékařské pohotovostní služby pro dospělé a lékařské pohotovostní služby v oboru zubní lékařství. Úrazová nemocnice současně zajistí na základě smlouvy prohlídky zemřelých mimo zdravotnické zařízení v době provozu pohotovostních služeb i mimo tuto dobu. V mimobrněnských okresech budou pohotovostní službu zajišťovat nemocnice v Tišnově, Ivančicích, Břeclavi, Hustopečích, Hodoníně, Kyjově, Vyškově, Blansku, Boskovicích a Znojmě. „Lékařská pohotovostní služba pro děti bude zajištěna pro okresy Brno-město a Brno-venkov Fakultní nemocnicí Brno, dětskou nemocnicí, lékárenská pohotovostní služba stávajícím poskytovatelem obchodní společností K.E.I. pharma s.r.o.,“ uvedl dále Milan Vojta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

22:49 Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – …