Jihomoravský kraj: Silnice z Adamova na Bílovice je v havarijním stavu, musí být uzavřena

05.03.2022 8:41 | Tisková zpráva

Správa železnic od minulého roku realizuje stavbu „Brno-Maloměřice St. 6 – Adamov, BC“, veškerá železniční doprava je tak zcela vyloučena a je zajištěna náhradní autobusovou přepravou z Brna od železniční stanice Brno Lesná po železniční stanici Adamov. Veškerá doprava včetně staveništní, tedy těžké techniky, se tak pohybuje po silnici II/374.

Jihomoravský kraj: Silnice z Adamova na Bílovice je v havarijním stavu, musí být uzavřena
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Silnice je momentálně značně využívaná, a to jak náhradní autobusovou dopravou při výluce trati s četností 12 autobusů/hodinu, tak velmi výrazně i pro provoz stavby, kdy staveništní doprava je vyšší, než se předpokládalo.

Po třech měsících této vlakové výluky tak došlo k velmi výraznému zhoršení technického stavu vozovky. Přepravní vytíženost zvyšuje otřesy a vibrace, které působí na silniční těleso, opěrné stěny podél koryta řeky a na výrazně zvětralou skálu.

„V rámci pochůzkové kontroly jsme zjistili, že současný stav komunikace je výrazně horší, tedy i nebezpečnější, než tomu bylo v úvodu října loňského roku. Na vozovce jsme identifikovali síťové trhliny, velké poklesy krajnice směrem k řece, které doprovázejí podélné trhliny. Navíc řeka Svitava eroduje břehy, které přímo navazují na komunikaci. Výsledkem odborného posudku je doporučení o okamžitém uzavření tohoto úseku,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák, který dále dodal, že bude ještě nutný inženýrsko-geologický průzkum silnice včetně přilehlých skalních svahů, na který naváže projekt sanace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Mikulečský potok meandruje krajinou, která tak nevysychá

22:28 Lesy ČR: Mikulečský potok meandruje krajinou, která tak nevysychá

Mikulečský potok mezi obcemi Opatovec a Mikuleč na Svitavsku v Pardubickém kraji nově meandruje kraj…