Jihomoravský kraj: Švindlování bude těžší, policie dostane dva přístroje na kontrolu kamionů

10.07.2017 20:59

Takzvaný tachograf má v náklaďáku nebo kamionu důležitou roli. Pozná, jak dlouho řidič s vozem jede, nebo jestli dodržuje povinné přestávky na odpočinek. Někteří řidiči však používají zařízení, která jim umožní tachograf ošálit a bezpečnostní předpisy obejít. Jihomoravský kraj proto pořídil dva nové kontrolní přístroje, které do budoucna umožní policistům podobné praktiky odhalit. O jejich zapůjčení Policii ČR rozhodli krajští radní na svém posledním zasedání.

Jihomoravský kraj: Švindlování bude těžší, policie dostane dva přístroje na kontrolu kamionů
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj
reklama

Oba přístroje i s příslušenstvím pořídil kraj za necelých 55 tisíc korun (bez DPH). Přibrat si je budou moci policisté i do nového speciálního vozidla pro vážení kamionů, které pomohl kraj jihomoravské policii pořídit v loňském roce. Přispěl na ně 5 milionů korun.

„Jakékoliv porušování norem má v případě nákladní dopravy velmi vážné následky. Unavený řidič může způsobit vážnou dopravní nehodu. Průjezd přetíženého kamionu zas poničí silnici asi jako 16 tisíc osobních aut. Nepoctivým firmám a řidičům chce proto kraj podobné chování co nejvíce zkomplikovat,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Česko získalo projekt evropského hubu pro výzkum dezinformací, posilování digitální gramotnosti a rozvoj fact-checkingových platforem

10:57 ČVUT: Česko získalo projekt evropského hubu pro výzkum dezinformací, posilování digitální gramotnosti a rozvoj fact-checkingových platforem

Středoevropský projekt nazvaný Central European Digital Media Observatory (CEDMO), který uspěl v cel…