Jihomoravský kraj chce využít příspěvek SFDI na šestadvacet staveb na silnicích II. a III. třídy

03.08.2020 16:09 | Zprávy

Rekonstrukce mostů a několika úseků silnic, ale třeba i sanace svahu narušeného v důsledku velké vody, takové jsou plány Jihomoravského kraje s letošním příspěvkem Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na opravy silnic II. a III. třídy a odstranění následků červnových bleskových povodní.

Jihomoravský kraj chce využít příspěvek SFDI na šestadvacet staveb na silnicích II. a III. třídy
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Celkem kraj připravil seznam šestadvaceti akcí s odhadovanými náklady přesahujícími 317 milionů korun (bez DPH). Ze SFDI přitom poputuje na jižní Moravu příspěvek ve výši necelých 280 milionů. Další cca 4,4 miliony korun bude kraj požadovat na protipovodňové škody.

„Jsem velmi rád, že stát i v letošním roce přispěje krajům na opravy silnic II. a III. tříd. SFDI uvolní pro všechny regiony 4 miliardy korun a na jižní Moravu z této částky připadne téměř 280 milionů. Díky dlouhodobé poctivé projektové přípravě jsme byli schopni velmi rychle připravit seznam šestadvaceti akcí, které můžeme zahájit ještě v letošním roce. Některé z nich se nám podaří tento rok i dokončit, jiné, náročnější, částečně přesáhnou i do roku 2021. Jsme tedy připraveni příspěvek SFDI bezezbytku okamžitě využít. To ale nemění nic na tom, že z hlediska včasného schvalování dotace vidíme stále velké rezervy. Rozhodnutí SFDI o přidělení peněz padlo v červenci, kdy už je důležitá část stavební sezony za námi. Jako ideální řešení proto nadále považujeme systematické zakotvení příspěvku státu na opravy silnic II. a III. třídy tak, aby kraje už na začátku roku věděly, s čím mohou počítat a mohly se náležitě připravit,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Stíhání

Někde jsem četla, že za ty vaše plakáty chce policie stíhat i hnutí. Můžete mi vysvětlit, jak se jakékoliv hnutí stíhá? To jakože všichni členové nebo jak můžete stíhat hnutí? A co myslíte, jak soudy rozhodnou a kdy? Bude to ještě do voleb?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŠMT: Noví čeští studenti nastupují na prestižní College of Europe

22:08 MŠMT: Noví čeští studenti nastupují na prestižní College of Europe

Sedm nových českých studentů zahájí postgraduální studium na prestižní evropské vysoké škole College…