Jihomoravský kraj schválil vznik školy typu Montessori

18.10.2021 20:22 | Tisková zpráva

Jihomoravský kraj byl požádán o kladné stanovisko k zápisu Mezinárodní Montessori Mateřská škola Perlička a Mezinárodní Montessori Základní škola, s.r.o., které vydal. Kladné stanovisko je nutné k zápisu nově vzniklé školy.

Jihomoravský kraj schválil vznik školy typu Montessori
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj

„Naší prioritou je posilovat nabídku maturitních oborů všeobecného směru i různorodost vzdělávacích přístupů. Proto jsem rád, že jsme podpořili vznik Montessori lycea v Brně,“ uvedl Jiří Nantl – náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast školství a chytrého regionu, který byl pověřen podpisem stanoviska.

Montessori škola je alternativní výchovně-vzdělávací program, který postupuje dle zásad navržených lékařkou a pedagožkou italského původu Marií Montessori.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

21:50 Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

Na ombudsmana se obrátili stěžovatelé, kterým se nezdála výše jejich důchodu dostatečná. Oba dostali…