KHS Jihočeského kraje: 176 potvrzených případů lymeské boreliózy

16.06.2024 20:48 | Tisková zpráva

Jihočeští hygienici letos evidují k 24. kalendářnímu týdnu celkem 176 nahlášených a potvrzených případů lymeské boreliózy a 17 případů klíšťové encefalitidy. Ve srovnání se stejným obdobím minulých sezon se jedná o vyšší výskyty, než v polovině června v posledních letech u obou nejzávažnějších klíšťaty přenášených onemocnění hygienici zaznamenali.

KHS Jihočeského kraje: 176 potvrzených případů lymeské boreliózy
Foto: kraj-jihocesky.cz
Popisek: Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje - logo

„U klíšťové encefalitidy jsme ve 24. týdnu zaznamenali 2 nové případy, aktuálně tak registrujeme od začátku roku 17 potvrzených případů, to je o 10 více než vloni v tomto období. V případě lymeské boreliózy přibylo v týdnu 20 nových případů. Aktuálně evidujeme 176 nahlášených a potvrzených případů, což je o 40 více než vloni v tomto období. Počet potvrzených případů k polovině června je letos nejvyšší za poslední roky a to zejména u lymeské boreliózy,“ uvedla ředitelka KHS Jihočeského kraje doc. MUDr. Kvetoslava Kotrbová, Ph.D.  

Od začátku roku tedy bylo v Jihočeském kraji potvrzeno 17 případů klíšťové encefalitidy:  Českobudějovicko má 6 případů, Českokrumlovsko a Táborsko mají po 4 a po jednom případu klíšťové encefalitidy mají Jindřichohradecko, Strakonicko a Prachaticko. Na Písecku zatím klíšťová encefalitida letos hlášena nebyla. Vloni bylo v kraji k 24. týdnu potvrzeno 7 případů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Vítáte Trumpův ,,mírový plán“

Rusko je podle vás vítěz války. To je podle vás dobře? Co myslíte, že udělá Putin pak, když mu to s Ukrajinou takto snadno vyjde? Nemělo se spíš udělat víc, aby byl on ten poražený? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Celníci zabránili vyložení nelegálního odpadu z Itálie do Česka

22:31 Celní správa: Celníci zabránili vyložení nelegálního odpadu z Itálie do Česka

Několik tun textilního odpadu přepravovaného s pofidérními doklady. I tak by se dala nazvat akce stř…