KNTB obhájila certifikát systému řízení kvality ISO 9001

22.11.2014 10:47

Na konci října 2014 uskutečnila ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), společnost LL-C (Certification) Czech Republic s. r. o., recertifikační audit systému řízení kvality. Cílem bylo prověřit funkčnost systému ISO 9001:2008, dodržování nastavených vnitřních předpisů aj. Recertifikační audit byl úspěšný a nemocnice v říjnu 2011 získaný certifikát ISO 9001:2008 obhájila. Jeho platnost je do 31. 10. 2017.

KNTB obhájila certifikát systému řízení kvality ISO 9001
Foto: zlin.eu
Popisek: Letecký pohled na centrum města Zlín

„Certifikát kromě zdravotnických služeb hodnotí i kvalitu personálu, prostředí a další faktory. Cílem je zvyšovat kvalitu péče o pacienty a řídit nemocnici efektivněji a lépe,“ uvedl ředitel KNTB Pavel Calábek.

Audit se týkal zdravotnických procesů i nezdravotních útvarů. V prvním případě byly navštíveny primariáty podle schváleného plánu, a to: oddělení ortopedické, plicní, interní, dětské, infekční, nukleární medicíny, zobrazovacích metod, kožní, kardiologie, ARO, JIP, neurologie a onkologie.

„V odděleních bylo namátkovým způsobem prověřováno řízení poskytovaných zdravotních služeb jak v oblasti lékařských, tak nelékařských zdravotnických pracovníků, včetně záznamů a zdravotnické techniky, systém péče o léčivé přípravky a skladování,“ řekl  náměstek pro léčebnou péči KNTB Martin Metelka.

Z nezdravotnických útvarů auditoři postupně navštívili oddělení kvality, řízení lidských zdrojů, správy budov a údržby, provozně obchodní útvar, oddělení zdravotní techniky, dopravy, energetiky a provozní oddělení. Auditem prošla také prádelna, obchodní oddělení, lékárna, oddělení IT a oddělení ionizujícího záření a bezpečnostních agend. Prověřován byl také systém úklidu zdravotních prostor, přezkoumán provoz a vybavení očního oddělení a rehabilitace

„Audit byl založen na posouzení řídící dokumentace, předložených záznamů a na pohovorech se zaměstnanci společnosti přímo při pracovním procesu. Průběh auditu byl standardní. Podle auditorů byl přístup všech zúčastněných aktivní, otevřený a vstřícný,“ doplnil ředitel Calábek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM v Plzni vyřešil pozemky s nejasným vlastníkem

22:38 ÚZSVM v Plzni vyřešil pozemky s nejasným vlastníkem

Právníci z plzeňského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se v rámci řízení…