Pyrotechnika ovšem - sice krátkodobě, přesto ale významně - také zvyšuje koncentraci těžkých kovů v ovzduší. Na druhé straně je fakt, že se různé petardy a "ohňostroje" staly jakousi součástí oslav přelomu roku. V létě 2017 ovšem vstoupila v platnost novela zákona o ochraně přírody a krajiny, která provádění ohňostrojů a používání zábavní pyrotechniky na území národních parků zakazuje.
Toto téma řešila na svém podzimním jednání také Rada Krkonošského národního parku, která doporučila Správě KRNAP realizaci informační kampaně, která v těchto dnech startuje a má za cíl dát lidem na vědomí, že pyrotechnika a ohňostroje do národního parku nepatří. Její součástí jsou tematické plakáty, které v současné době distribuujeme na obecní a městské úřady v Krkonoších a mezi zájemce z řad boudařů a následně se objeví na výlepových plochách a obecních vývěskách. Připraveny jsou také bannery, které na řadě internetových stránek budou posilovat myšlenku národního parku bez rušivé pyrotechniky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
Záněty dásní se vyskytují často a většinou probíhají bezproblémově. Jakmile ovšem zánět přejde na ji…