KSČM: Předsedkyní strany zůstává Kateřina Konečná

16.5.2022 4:31 dop. | Tisková zpráva

Europoslankyně Kateřina Konečná obhájila post předsedkyně KSČM. Oba její vyzyvatelé Josef Skála a Milan Krajča stáhli svou kandidaturu.

KSČM: Předsedkyní strany zůstává Kateřina Konečná
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Konečná získala 88,8 procenta hlasů. Svůj post obhájil také první místopředseda KSČM Petr Šimůnek. Ani on totiž neměl protikandidáta.

Konečná získala podle mluvčí KSČM Heleny Grofové 254 hlasů z 286 platných hlasů, Šimůnek získal 179 platných hlasů. Místopředsedou pro evropské záležitosti a občanský sektor se opětovaně stal Krajča, post místopředsedkyně pro ekonomiku obhájila Marie Pěnčíková. Pouze Ludvík Šulda nahradil na pozici místopředsedy pro odborné zázemí Leo Luzara. Ve vedení strany jinak zůstali i předseda revizní komise Jiří Horák a předseda rozhodčí komise Vladimír Chaloupka.

Komunisté zahájili sjezd na brněnském výstavišti dnes dopoledne. V úvodním projevu Konečná uvedla, že KSČM ve Sněmovně chybí. Ve vystoupení kladla důraz na sociální témata, podle ní také současné vláda dostatečně na občany nemyslí.

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 46940 lidí

»Zdvojnásobili cenu jízdného. Tvrdí, že na boj s drahými energiemi nejsou peníze, a přitom všichni jednotně vystoupili s tím, že hodlají za desítky miliard korun nakoupit zbraně,« poukázala Konečná na konto členů vlády. Uvedla, že Piráti lidem radili netopit, pak se k tomu přidalo nejezdit. »Za chvilku to bude asi nesvítit a o něco později možná nemarodit. Až to skončí u českého držet hubu a krok,« řekla Konečná.

Podle ní není důvod, proč by měl český občan »doplácet na konflikt mezi Ruskem a Spojenými státy, který se nyní odehrává na Ukrajině«. Uvedla, že nesouhlasí s tím, proč by měli Češi, Moravané a Slezané platit za to, že plyn a ropa nepoteče z ruských kohoutů, ale mnohem dráž z amerických a jiných. Podotkla, že Němec to ze svého statisícového platu nemá problém zaplatit – a přesto i německá vláda dělá opatření, která lidem pomáhají.

KSČM nyní připravuje kampaň pro podzimní komunální volby, a to s heslem: »Teď a tady.« Dříve Konečná uvedla, že se KSČM bude připravovat také nejen na prezidentskou volbu, ale především na evropské a krajské volby, které ČR čekají v roce 2024. »Společně s našimi levicovými odborníky chceme připravit opravdu reálný program, který nebude založený pouze na heslech, ale na konkrétních věcech, jak bychom chtěli vrátit České republice její důstojné místo, jak by se měla přestat stát loutkou některých mocností, jak bychom měli dělat suverénní politiku,« řekla Konečná.

Závěrečné video najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…