Kdo si hraje v Technickém muzeu, nezlobí

06.07.2017 11:12

Technické muzeum v Brně zahájilo interaktivní výstavu Kdo si hraje, nezlobí, kde jako hlavní hračky poslouží fyzikální pokusy. Expozici zpestřuje exkurz do historie v podobě didaktických pomůcek našich pradědů a prababiček i jejich klasických hraček.

Kdo si hraje v Technickém muzeu, nezlobí
Foto: interexpo.cz
Popisek: Technické muzeum v Brně
reklama

Na deseti stanovištích si mohou děti i dospělí prostřednictvím jednoduchých experimentů sami vyzkoušet, jak vznikají a fungují různé fyzikální jevy – pošlou zprávu potrubní poštou, různými způsoby vyrobí elektřinu, podívají se přes plexi-hranol, obslouží malé elektromagnetické dělo a podobně. „Některé interaktivní exponáty na první pohled popírají základní fyzikální zákony, návštěvník se musí zamyslet, proč tomu tak je. A to je účel naší výstavy,“ říká konstruktér a pedagog Vítězslav Prokop, který je autorem exponátů.

Každý experiment je podrobně popsán a vysvětlen a návštěvníci získají informace také o významných osobnostech, které posouvaly fyziku vpřed.

Expozici rozšiřují historické technické stavebnice včetně předchůdce populárního Merkuru, společenské hry, autíčka či pokojíček pro panenky. K unikátům patří zmenšená replika lehké vlakové nákladní soupravy podle originálu ze Škodových závodů Plzeň z 30. let 20. století, která byla vyrobena v letech 1943–1944 v dílnách Střední průmyslové školy strojnické v Brně v Sokolské ulici.

Výstava bude ve 2. patře muzea přístupná do 30. září.

Více informací lze získat na stránkách ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Srdeční selhání v době pandemie - nepodceňujte příznaky

17:59 FNUSA: Srdeční selhání v době pandemie - nepodceňujte příznaky

Tento týden probíhala v České republice osvětová akce Dny srdečního selhání. Cílem bylo připomenout …