Klášterní hudební slavnosti se značně rozšiřují

17. 7. 2018 11:31

Mezinárodní hudební festival Klášterní hudební slavnosti se v letošním roce bude konat již podvanácté. Festival se v tomto roce značně rozšiřuje, celkem tedy zasáhne do 14 měst a obcí.

Klášterní hudební slavnosti se značně rozšiřují
Foto: pixabay.com
Popisek: housle, ilustrační foto
reklama

Koncerty také proběhnou na několika zajímavých místech a v zajímavých prostorách. Mezi taková místa patří nově např. Tančírna v Račím Údolí na Javornicku, bývalý Augustiniánský klášter ve Šternberku, dřevěný kostel sv. Archanděla Michaela v Maršíkově nebo třeba zámek Konice. Mezi umělce, kteří přijali pozvání na festivalu vystoupit, můžeme s radostí jmenovat sopranistku Evu Urbanovou, harfistku Janu Bouškovou, houslistu Jaroslava Svěceného, flétnistu Jiřího Stivína, herečku Vandu Hybnerovou, soubor Musica Florea či muzikálovou zpěvačku Báru Basikovou.

V programu zazní také slavná díla světových i českých autorů, mezi jinými Stabat Mater A. Dvořáka, Čtvero ročních dob A. Vivaldiho nebo se můžeme těšit na tématický španělský večer s flamencem a operou Carmen.

Koncert v Šumperku se uskuteční v úterý 17. 7. 2018 v kostele Zvěstování Panny Marie. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení souboru Musica Florea, jehož doménou je hra na originální nástroje a kreativní oživování zapomenutých interpretačních stylů. Pod vedením violoncelisty, skladatele a dirigenta Marka Štryncla zazní v programu s názvem "Barokní noc" skladby proslulých hudebních skladatelů, jakými jsou J. S. Bach, A. Vivaldi či G. P. Telemann.

Začátek koncertu je ve 20:00 a vstupenky je možné zakoupit v online předprodeji prostřednictvím serveru ZDE. Pro bližší informace navštivte web ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti vepřové párky z dovozu se zavádějícímu údaji o složení

17:18 Potravinářská inspekce zjistila v tržní síti vepřové párky z dovozu se zavádějícímu údaji o složení

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v tržní síti nevyhovující potravinu Morli…