Klaudiánova nemocnice: Chirurgická jednotka intenzivní péče je přestěhována

04.01.2019 14:23

Od čtvrtka 3. ledna je opět ve svých prostorách chirurgická JIP Klaudiánovy nemocnice, která dočasně fungovala v prostorách ARO. Ve čtvrtek fungovala JIP na šesti lůžkách, od pátku 4. ledna je otevřeno lůžek devět.

Klaudiánova nemocnice: Chirurgická jednotka intenzivní péče je přestěhována
Foto: mb-net.cz
Popisek: Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi

Toto oddělení prošlo rekonstrukcí po třiceti letech. Původní prostory již nesplňovaly provozní a hygienické podmínky. Oprava započala na začátku letních prázdnin a během podzimu se dokončovaly drobné nedodělky.

Vyměněna byla všechna okna, opraveny byly stěny i podlahy. Vznikl nový samostatný izolační pokoj a rekonstruovány jsou i koupelny. Původní dveře byly vyměněny za moderní automatické a opomenuta nebyla ani oprava elektrické instalace, která neodpovídá aktuálně platné technické normě. Na řadu samozřejmě přišla i vzduchotechnika a výměna stropních ramp s rozvody medicinálních plynů a elektrickými zásuvkami pro umístění zdravotnických přístrojů.

Celkem těmito pokoji projde za rok přibližně 700 pacientů. Jsou to pacienti po náročných chirurgických výkonech břišní dutiny pro nádorová onemocnění (tlustého střeva a konečníku), po operacích žaludku, jater, žlučových cest nebo slinivky (jak pro nádorová či nenádorová postižení). Dále tu leží pacienti po cévních výkonech na aortě, tepnách dolních končetin či tepnách zásobujících mozek. Jsou tu také pacienti s krvácením do zažívacího traktu nebo pacienti se zánětem slinivky břišní. Léčí se tu také pacienti po úrazech s krvácením do mozku nebo pacienti ORL, nejčastěji po operacích štítné žlázy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …