Komentář HK ČR k aktuálnímu vývoji hospodářství

07.05.2013 16:09 | Zprávy

Hospodářská komora České republiky (HK ČR) komentuje březnová čísla ČSÚ týkající se zahraničního obchodu, průmyslu a stavebnictví.

Komentář HK ČR k aktuálnímu vývoji hospodářství
Foto: Archiv
Popisek: Hospodářská komora - logo

„Meziroční vývoj zahraničního obchodu se z pohledu HK ČR sice dal předpokládat, nicméně i přes to nás překvapil rychlý vývoj snižování objemu vývozu. Takové snížení jednoznačně potvrzuje fakt, že zahraničí, ať už Evropa nebo třetí země, rovněž prožívá v tomto období hospodářský útlum. I přes dnešní zjištění však zahraniční obchod zůstává i nadále tahounem HDP ČR, čehož si je vědoma i HK ČR. S předsedou vlády, s ministrem průmyslu a obchodu a s ministrem zahraničních věcí se společně snažíme rozvíjet nové příležitosti pro české firmy, a to zejména prostřednictvím zahraničních podnikatelských misí. Jen v měsíci květnu organizujeme celkem tři mise, tedy doprovodnou podnikatelskou misi předsedy vlády Petra Nečase do Litvy a Lotyšska, která se uskuteční již v příštím týdnu, a dále misi ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga do Saúdské Arábie, Jemenu a Spojených arabských emirátů. Se Svazem průmyslu a dopravy ČR zároveň spoluorganizujeme podnikatelskou misi pana prezidenta Miloše Zemana do Polska. Co se průmyslové výroby týče, je logické, že i ta meziročně klesla, a to v závislosti na exportu,“ říká Petr Kužel, prezident HK ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: komora.cz

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

NATO

Dobrý den, já si také myslím, že je pro nás členství v NATO zásadní, ale jak se postavíte k požadavku, který je prý už schválen, abysme do společné obrany dávali 5% HDP? A když tak neučiníme, můžeme být vyloučeni nebo co se stane? Děkuji Hrubá

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Návrat vzácných dravců do Jeseníků potvrdil letošní průzkum

16:14 AOPK ČR: Návrat vzácných dravců do Jeseníků potvrdil letošní průzkum

Vůně sena, zrajícího ovoce, bečení ovcí a cvrkot hmyzu – to je idylka začátku babího léta na starých…