Komorní filharmonie Pardubice: Vážná hudba a basketbal, to jde dohromady

15. 2. 2018 20:50

Minulý víkend proběhl zatím nejúspěšnější ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice, tentokrát již s pořadovým číslem IV. Během odpoledního programu vyslechli diváci koncert Komorní filharmonie Pardubice a zpěvačky Dashy a poté mohli zhlédnout utkání nejvyšší české basketbalové ligy mezi týmy BK JIP Pardubice a BK Olomoucko.

Komorní filharmonie Pardubice: Vážná hudba a basketbal, to jde dohromady
Foto: asops.cz
Popisek: Komorní filharmonie Pardubice
reklama

Netradiční spojení basketbalu s vážnou hudbou zafungovalo i letos. Do pardubické Tipsport areny dorazilo téměř 6 tisíc návštěvníků, díky kterým padl divácký rekord nejen akce samotné, jednalo se zároveň o historicky nejvyšší návštěvu utkání NBL. Akce, kterou jako generální partner zaštítila společnost Foxconn, měla také charitativní podtext. Vybralo se téměř 60 tisíc korun, které putovaly na konto osmiletého Adámka z Pardubic.

„Máme obrovskou radost, že si pardubičtí fanoušci hudby i sportu tuto akci tak oblíbili. A jsme také rádi, že jsme i letos mohli přispět k její realizaci a zároveň něco udělat pro dobrou věc. Pokud bude zájem, chceme společně s pardubickými basketbalisty i filharmonií připravit i další ročník této úspěšné akce,“ uvedl Pavel Tuček, manažer komunikace a PR společnosti Foxconn.

V pardubické Tipsport areně, která je domovským stánkem basketbalového týmu BK JIP Pardubice, ale také hokejového extraligového týmu HC Dynamo Pardubice, se letos na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV sešlo rekordních 6 tisíc diváků, což bylo o celou třetinu více než loni. Nechybělo mezi nimi ani dvě stě zaměstnanců Foxconnu, kteří od pořadatelů dostali volné vstupenky.

Samotnému utkání domácího basketbalového týmu předcházel více než hodinový koncert, při kterém spojily síly zpěvačka Dasha se svou doprovodnou skupinou Pajky Pajk, dětský pěvecký sbor Zpěváčci při ZŠ Prodloužená v Pardubicích a Komorní filharmonií Pardubice, která je jedním z organizátorů této divácky oblíbené kulturně-sportovní události. Na své si přitom nepřišli jen fanoušci vážné hudby, zazněly například i některé známé popové hity.

Poté bylo na programu klání 20. kola NBL mezi domácími basketbalisty BK JIP Pardubice a BK Olomoucko, ze kterého pardubičtí vyšli vítězně – přestože na začátku utkání ztráceli, podařilo se jim skóre otočit. Nechybělo mnoho a diváci se mohli dočkat pokoření stobodové hranice, pardubičtí vyhráli o celých dvacet bodů v poměru 99:79.

Během akce se navíc podařilo vybrat téměř 60 tisíc korun na dobročinné účely. Ve prospěch rodiny osmiletého Adámka, který má po plánované operaci nosních mandlí poškozený mozek, darovali pořadatelé část výtěžku ze vstupného, ke kterému se přidali i samotní návštěvníci akce v rámci veřejné sbírky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM navýšil příjem státního rozpočtu o 600 tisíc za prodej pozemku v Čeladné

22:11 ÚZSVM navýšil příjem státního rozpočtu o 600 tisíc za prodej pozemku v Čeladné

Pracoviště ÚZSVM ve Frýdku-Místku prodalo prostřednictvím elektronického aukčního systému pozemek v …