Konference bude řešit chudobu v České republice

6. 10. 2014 14:08

Evropská síť proti chudobě v České republice (EAPN ČR) pořádá dne 7. října 2014 pod záštitou místopředsedy Senátu PČR jednodenní konferenci v Konferenčním sále Senátu, která otevře diskusi k dosud opomíjenému tématu minimálního (základního, občanského, nepodmíněného) příjmu. Jedná se o iniciativu Rady Evropy a Evropské komise, směřující k vytvoření srovnatelných podmínek k životu v členských zemích EU pro skupiny obyvatel, žijících v chudobě.

Konference bude řešit chudobu v České republice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Projekt EMIN zahrnul v prvním roce členské země EU, které postupně institut minimálního příjmu zavádějí, v druhém roce pak počítá s účastí dalších zemi, které se k iniciativě Rady Evropy a EK připojují. Projekt navazuje na strategické cíle roku 2020, který se povážlivě blíží.

Konference se zúčastní místopředseda Senátu PČR Zdeněk Škromach, zakladatel EAPN a koordinátor projektu EMIN Fintan Farrell, hosté z Německa a Slovenska a dále zástupci politických stran, akademické obce a nestátních neziskových organizací.

Předpokládá se bohatá diskuse. "Dokud neprozkoumáme možnosti, jakým způsobem nahradit dosavadní složitý dávkový systém systémem minimálního příjmu, nepokročíme k cíli, kterým je zlepšení podmínek života lidí žijících v chudobě. Minimální příjem jim dává naději na možnost podílet se na životě společnosti", říká Dagmar Kocmánková, koordinátorka projektu EMIN v ČR. "Snížení počtu osob žijících v chudobě bude mít pozitivní vliv na větší stabilitu společnosti, a tím i na vyšší prosperitu."

Výstupem z konference bude zhodnocení současného stavu příprav a analýza možností k postupnému přechodu na systém minimálního příjmu v České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Žádosti do programu COVID Gastro - Uzavřené provozovny od pondělí

19:33 MPO: Žádosti do programu COVID Gastro - Uzavřené provozovny od pondělí

Ministerstvo průmyslu a obchodu začne přijímat žádosti do 1. výzvy nového programu COVID Gastro - Uz…