Konírna se mění na Slováckou tržnici!

9. 2. 2015 14:05

Právě v těchto dnech začínají přípravné práce k velmi očekávané rekonstrukci dalšího z objektů bývalých uherskohradišťských Kasáren – Konírny. Budova se ještě v letošním roce změní na Slováckou tržnici, která podpoří místní podnikatele a veřejnosti nabídne vysoce kvalitní produkty místního regionu.

Konírna se mění na Slováckou tržnici!
Foto: Synot
Popisek: Projekt Slovácké tržnice získává konkrétní obrysy.

„Rozhodli jsme se vytvořit unikátní projekt, inspirovaný zahraničními zkušenostmi a především velkým zájmem veřejnosti o regionální výrobky. Cílem tedy je nabídnout lidem to nejlepší z regionu a současně podpořit místní drobné živnostníky a jejich tradiční produkty,“ uvedl hlavní myšlenku investice senátor a podnikatel Ivo Valenta, iniciátor projektu.

Pozitivní zprávou je, že v prvních letech budou mít nájemci prostor nižší, tzv. startovací nájmy. Ty se budou pohybovat v případě venkovního prodeje od 20 Kč za den, respektive 250 Kč měsíčně. Vnitřní prodej začíná na denní částce 70 Kč, v případě měsíčního pronájmu pak na 910 Kč za prodejní místo.

„Plně si uvědomujeme, jak složitou situaci mají začínající, případně drobní podnikatelé a živnostníci. Byli bychom rádi, kdyby se i díky naší pomoci v prvních letech dokázali „postavit na nohy“ a své podnikání rozjet, případně do něj začlenit další členy rodiny. Proto jsme se rozhodli vytvořit cenovou politiku tak, aby nikomu nepřinášela vysokou zátěž. Návratnost investice jsme rozložili do velmi dlouhého časového období, což nám v prvních letech umožňuje nastavit nejnižší možné, spíše symbolické ceny nájmů,“ upřesnila Jitka Langerová, výkonná ředitelka společnosti SYNOT REAL ESTATE, která je investorem akce. 

V nabídce je několik desítek variabilních prodejních ploch. Bude záviset na samotných nájemcích, kolik prostoru budou pro své stánky potřebovat a kolik konkrétních prodejních míst tedy výsledně vznikne.

„K dispozici budou i venkovní prodejní plochy, u nichž je počítáno se sezónním prodejem např. ovoce, zeleniny, povidel, medu a podobně. Vnitřní prostory budou v létě větrané, v zimě pak mírně vytápěné.

Každé prodejní místo samozřejmě bude mít k dispozici připojení k elektřině i vodě a odpady,“ dodala Langerová.

Otevření nové Slovácké tržnice je naplánováno již na červenec letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

9:20 Turistický spolek Lipenska: Zatopené lipenské vesnice ve 3D

V Dolní Vltavici na břehu Lipna vznikl díky majitelům zdejšího penzionu 3D projekt který ukazuje, ja…