Kontrola nemovitostí Státního pozemkového úřadu přinese do státního rozpočtu desítky milionů

28.04.2016 15:14 | Zprávy
autor: PV

tátní pozemkový úřad (SPÚ) dokončil kontrolu hospodaření se státními nemovitostmi v gesci SPÚ. Celkem úřad zkontroloval 16 718 pozemků a 6 667 položek hmotného investičního majetku. Následně došlo k uzavření nových nájemních smluv a dohod, které by do státní pokladny měly přinést takřka 62 milionů korun.

Kontrola nemovitostí Státního pozemkového úřadu přinese do státního rozpočtu desítky milionů
Foto: SPÚ
Popisek: Státní pozemkový úřad.

Rozsáhlá a časově náročná vnitřní kontrola byla provedena na všech 14 krajských pozemkových úřadech SPÚ a jejich pobočkách. Prověřovaly se nepronajaté pozemky zasahující do půdních bloků tzv. Veřejného registru půdy (LPIS), nepronajaté zastavěné pozemky a pozemky navazující na stavby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?

Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Stát prodal další pozemky a stavby na Slapech

19:15 ÚZSVM: Stát prodal další pozemky a stavby na Slapech

ÚZSVM prodal prostřednictvím elektronického aukčního systému další část bývalého rekreačního areálu …