Koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza jednal s partnery o svých prioritách

22. 6. 2016 18:12

Ve středu 22. června 2016 se v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo první jednání koordinátora digitální agendy ČR Tomáše Prouzy se zástupci resortů, sociálních a hospodářských partnerů a odborníky z IT byznysu. Tématem pracovního setkání byly priority koordinátora digitální agendy a jejich provádění.

Koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza jednal s partnery o svých prioritách
Foto: vlada.cz
Popisek: Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza
reklama

Tomáš Prouza, kterého vláda v květnu jmenovala koordinátorem digitální agendy, si vytyčil pět prioritních oblastí: 1) e-skills, 2) e-commerce, 3) e-government, 4) e-bezpečnost a 5) e-výzvy. Dnešní jednání s odborníky na digitální agendu se proto zabývalo tím, jak tyto priority rozvést a na které úkoly se soustředit.

Tomáš Prouza zároveň představil některé z digitálních aktivit, které chce rozpracovat v následujících měsících. V oblasti e-skills se chce zaměřit na zmapování projektů digitálního vzdělávání a vytvořit jejich přehled na jednom místě, aby je občané a firmy nemuseli složitě vyhledávat.

Druhou prioritou koordinátora je elektronický obchod. Je to i velké téma Evropské komise a bude jen na nás, jak dokážeme využít návrhy k dalšímu posílení českého e-commerce sektoru a rozšíření nabídky pro české zákazníky.

V oblasti e-governmentu bude Tomáš Prouza úzce spolupracovat s Ministerstvem vnitra na pravidelné aktualizaci plánovaných digitálních služeb, které by měly zlepšit přístup občanů ke službám státní správy.

Úspěšné promítnutí evropské legislativy o ochraně osobních údajů do českého právního řádu pak bude cílem koordinátora v oblasti e-bezpečnosti. V poslední prioritě – e-výzvách – se Tomáš Prouza zaměří na otevřená data ve veřejné správě, služby sdílené ekonomiky a on-line platformy.

Rozpracované priority budou zakotveny v aktualizovaném Akčním plánu pro rozvoj digitálního trhu, který bude 15. července 2016 projednán na Pracovním tymu tripartity pro hospodářskou politiku. Do konce července bude aktualizovaný Akční plán předložen vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

22:31 dTest: Čím se řídit při výběru hladké mouky? I levná dobře poslouží

Mouka obvykle patří mezi stálé zásoby každé domácnosti. Spotřebitelská organizace dTest se zaměřila …