Korupce na radnici Prahy 15? Píše o tom Kverulant.org

23.07.2015 14:18

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl (ANO) uzavřel smlouvu se společností EKOSPOL, developerem na tuzemském rezidenčním trhu. Ve smlouvě se uvádí, že pokud radnice developerovi opatří všechna stavební povolení pro jeho projekt, dostane za tuto službu dva a půl milionu korun. Kverulant.org to považuje za korupční jednání a dnes podal na starostu Wenzla trestní oznámení.

Korupce na radnici Prahy 15? Píše o tom Kverulant.org
Foto: praha15.cz
Popisek: Úřad Městské části Praha 15
reklama

V případě nesplnění podmínek smlouvy ze strany radnice pak bude bez avizované odměny. Ředitel obecně prospěšné organizace Kverulant.org Ing. Vojtěch Razima k tomu dodává: „Když se pan starosta nebude dost snažit, radnice nic nedostane. A pokud radnice smlouvu nenaplní, přijde o dva a půl milionu korun. Jsem přesvědčen, že jakékoliv rozhodování ve správním řízení by se mělo řídit jen a pouze zákonem. Nikoliv zájmem korupčníků. Je nepřípustné, aby byl na rozhodující správní orgán vyvíjen nátlak v podobě finanční odměny. V případě územního rozhodování a stavebního řízení by mělo být stavebníkovi vyhověno, jen pokud splní všechny zákonné podmínky. To je podmínka nutná k tomu, aby rozhodnutí mohlo být v souladu s obecným zájmem a aby byl zaručen princip rovného postavení před zákonem.“

Organizace Kverulant.org má zato, že jednání radnice splňuje definici trestného činu přijetí úplatu dle § 331 trestního zákona. Ten uvádí, že kdo sám nebo prostřednictvím jiného v souvislosti s obstaráváním věcí obecného zájmu pro sebe nebo pro jiného přijme nebo si dá slíbit úplatek pro sebe nebo pro jiného přijme nebo si dá slíbit úplatek, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti. Proto organizace Kverulant.org podala dnes na starostu Wenzla trestní oznámení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj nesouhlasí s udělením výjimky pro opatovickou elektrárnu

16:34 Královéhradecký kraj nesouhlasí s udělením výjimky pro opatovickou elektrárnu

Královéhradecký kraj nesouhlasí s udělením výjimky z emisních limitů pro společnost Elektrárny Opato…