Kraj Vysočina: Další ročník Burzy filantropie v Jihlavě

10.06.2018 13:10 | Zprávy

Po loňském úspěchu Burzy filantropie, kdy bylo podpořeno 7 projektů v celkové výši téměř čtvrt milionu korun, se ve středu 13. června, od 13 hodin uskuteční 2. ročník Burzy filantropie.

Kraj Vysočina: Další ročník Burzy filantropie v Jihlavě
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Hostit jej bude opět Kraj Vysočina, který je jedním z partnerů této akce. V letošní Burze filantropie se o přízeň veřejnosti a donátorů ucházelo 10 projektů neziskových organizací z jihlavského okresu. Čtyři nejúspěšnější projekty představí jejich realizátoři přímo na Burze filantropie. Podle toho jak přesvědčivě budou svůj záměr a svou organizaci prezentovat, se zapojení donátoři rozhodnou o jejich podpoře.

Během Burzy filantropie tak své projekty představí Centrum pro rodinu Vysočina, Život 99, Oblastní charita Jihlava a obecně prospěšná společnost Sdílení. Uspět však mohou i ostatní přihlášené projekty, které do finální prezentace nepostoupily, principem tak zvané „divoké karty“.

Burza filantropie dává možnost prezentace jak neziskovkám, tak zúčastněným donátorům. Jejím cílem je nejen přímá podpora přihlášených projektů, ale také navázání kontaktů, které často vyústí i v další spolupráci neziskovek a firem. Projekty přihlášené do Burzy prochází hlasováním a prezentují se před donátory i veřejností. Jejich prospěšnost, kvalita i důvěryhodnost je tak v několika stupních ověřena. Prezentující si ověřují, pro jaké záměry jsou schopni získat podporu, případně, co mají ve svých projektech vylepšit, aby byly pro donátory atraktivní. Donátoři se zase prostřednictvím burzy mají možnost dozvědět o široké škále projektů a záměrů ze svého okolí, setkat se přímo s realizátory a vybrat si ty nejprospěšnější projekty a aktivity, které chtějí podpořit.

„Burze filantropie je nejen transparentním nástrojem podpory neziskových projektů, ale také platformou pro setkání a spolupráci neziskových organizací, firem a zástupců podnikatelské sféry a veřejné správy. V neposlední řadě je také společenskou akcí, k jejíž účasti je zvána i veřejnost.“ dodává Zuzana Pěchotová, předsedkyně pořádajícího spolku KOUS Vysočina.

Burza se koná v rámci projektu „Burza filantropie jako nástroj rozvoje lokálního sociálního kapitálu”, který realizují KOUS Vysočina, z.s. a KONEP, z.s. Jejími partnery jsou Kraj Vysočina, statutární město Jihlava a Okresní hospodářská komora Jihlava.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP zahajuje pravidelný provoz prvních hybridních autobusů

10:17 DPP zahajuje pravidelný provoz prvních hybridních autobusů

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes v rámci obnovy vozového parku nasadil do běžného provozu s c…