Kraj Vysočina: Odstartovaly práce na rekonstrukci urgentního příjmu v pelhřimovské nemocnici

05.12.2020 18:23

V plném proudu jsou plánované stavební úpravy urgentního příjmu Nemocnice Pelhřimov. Moderní zázemí vzniká v těsné blízkosti chirurgických ambulancí a dosavadního urgentu. Současná Emergency je přestěhovaná do prostor interních ambulancí.

Kraj Vysočina: Odstartovaly práce na rekonstrukci urgentního příjmu v pelhřimovské nemocnici
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

 Návštěvníků areálu ani pacientů nemocnice se stavební úpravy nijak nedotknou. Stavbu nové Emergency, která vyjde na více než 18 milionů korun, financuje Kraj Vysočina. Práce by měly být hotové v květnu 2021.

„Naše nemocnice si stavby nového urgentního příjmu velmi cení. Rozšíříme tím další akutní péči o pacienty a navíc se v tomto směru zařadíme k moderním pracovištím nejen na Vysočině,“ uvedl ředitel Nemocnice Pelhřimov Michal Kozár.

Nově dojde k vybudování zázemí pro čtyři kompletně monitorovaná lůžka. „Stávající urgentní příjem neodpovídal s kapacitou dvou akutních lůžek dnešním zdravotnickým potřebám. Nová expektační lůžka, kdy jedno bude zákrokové a další navazující, nabídnou dostatečnou kapacitu, která bude vyhovovat současným potřebám nemocnice. Samozřejmě nebude chybět odpovídající vybavení od specializovaných křesel na fyzioterapii, infúzi nebo vyčleněné prostory pro očistu pacienta,“ informoval náměstek HTS pelhřimovské nemocnice Petr Adam s tím, že akutní příjem bude souběžně navazovat na další už fungující zdravotnické obory, jako jsou rentgeny či sály.

Novinkou pak bude zastřešení příjezdového stanoviště. „Při nepříznivém počasí byl transport pacientů ze sanitky do budovy poměrně nekomfortní, protože u příjezdu do budovy chybělo jakékoliv zastřešení,“ dodal Petr Adam.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

22:11 ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyhověl návrhu společnosti Global Repair Centres, s. r. o., a …