Digitální technologie ve stavebnictví například prezentovali žáci a učitelé ze SPŠ stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě, kteří s sebou přivezli modul virtuální reality, ve kterém si účastníci mohli „na vlastní kůži“ zkusit postavit zeď, oprášit znalosti z chemie nebo projít třídící linku. Na závěr proběhla prohlídka virtuální továrny v prostorách Vysoké školy polytechnické Jihlava.
„Digitalizace, automatizace, robotizace a další technologie náš život v posledních letech provází čím dál častěji. Rychle se měnící doba a ekonomický a pracovní trh přináší stále častěji nové výzvy a otázky, zda nám tyto nástroje nabízí řešení problémů, kterým dnes čelíme. Mým názorem je, že nám moderní technologie řešení nabízí, a proto mě těší tak velký zájem z řad vzdělávacích organizací, která jsou přesně tím místem, kde je možné se učit s nimi pracovat, hledat nové příležitosti pro jejich uplatnění a rozvoj. Proto se byl program semináře zaměřen především na praktické příklady z konkrétních škol a přilákal nejen učitele a ředitele škol, ale i zástupce hospodářských komor a dalších zařízení z Kraje Vysočina, Jihočeského, Jihomoravského a Plzeňského kraje, z Horního a Dolního Rakouska a například i Bavorska,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva